Jaki uchwyt do monitora wybrać? Dlaczego uchwyt na monitor jest najlepszym rozwiązaniem do biura?

0
Jaki uchwyt do monitora wybrać? Dlaczego uchwyt na monitor jest najlepszym rozwiązaniem do biura?

Jaki uchwyt do monitora wybrać? Rodzaje uchwytów na monitor 

Ergonomia pracy ma ogromne znaczenie nie tylko dla naszej wydajności, ale także dla zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego odpowiednie przymocowanie oraz ustawienie monitora jest bardzo ważne. Mimo tego, że większość monitorów dostępnych w sprzedaży wyposażonych jest w nóżkę lub podstawkę, to często dobrym pomysłem jest zakup dodatkowego uchwytu na monitor, który pozwoli na dokładne ustawienie ekranu tak, aby praca przy nim była wygodna. Można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów uchwytów:

  • Uchwyty na dwa monitory – uchwyty wyposażone w podwójne ramię, które umożliwia montaż dwóch ekranów obok siebie. Jest to rozwiązanie szczególnie cenione w biurach, gdzie każda ilość wolnego miejsca wykorzystywana jest w stu procentach 
  • Uchwyty obrotowe – dają możliwość swobodnego obrotu ekranu nawet o 360 stopni, dodatkowo możemy także dowolnie zmieniać kąt nachylenie ekranu, co jest bardzo przydatne podczas ustawiania ekranu przy zmianie pozycji ze stojącej do siedzącej itd. 
  • Uchwyty do monitora z pełną regulacją – ten rodzaj uchwytów daje najwięcej możliwości dopasowania pozycji monitora do sytuacji. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możemy nie tylko zmieniać ustawienie w osi pionowej, ale także poziomej, co pozwala na ustawienie odpowiedniej odległości monitora od zmęczonych oczu.
[product category_id="200" limit="3" onlyAvailable="true"]

Jak zamocować uchwyt do monitora?

Montaż uchwytu do monitora może wydawać się trudny i skomplikowany, jednak na szczęście nie jest to zgodne z prawdą. Wybór odpowiedniego uchwytu powinien być uwarunkowany nie tylko jego rodzajem, lecz także sposobem montażu. Aby spełnić oczekiwania jak największej ilości klientów, na rynku dostępnych jest parę różnych sposobów na bezpiecznie przymocowanie uchwytu:

  • Klamra montażowa na biurko – wytrzymała klamra montażowa pozwoli na bezpieczne przytwierdzenie uchwytu do blatu biurka. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, że jesteśmy w stanie przeprowadzić cały proces bez wiercenia dodatkowych otworów. Oszczędzamy zatem biurku kilku zbędnych dziur, a sobie czasu, który przeznaczylibyśmy na wiercenie montażu. Warto zaznaczyć także, że po zdjęciu uchwytu na biurku nie pozostaje żaden ślad. 
  • Przytwierdzenie do blatu biurka za pomocą wkrętów – jest to sposób zdecydowanie bardziej radykalny, jednak takie rozwiązanie ma także swoje plusy. W przeciwieństwie do klamer montażowych otwór w blacie można wywiercić nie tylko na krawędzi, ale także na środku. Dodatkowo montaż „na sztywno” zapewnia troszkę lepszą stabilność 

Uchwyt na monitor – dlaczego warto?

Aby zwiększyć wygodę i ekonomię pracy kupujemy wygodne fotele oraz specjalne biurka, jednak często zapominamy o tym, by odpowiednio ustawić monitor. Dzięki różnorodnym uchwytom na monitor dobranie odpowiedniego modelu nie powinno stanowić żadnego problemu. Dzięki ustawieniu ekranu w odpowiedni sposób zyskują nie tylko nasze oczy, ale również kręgosłup, który nienaturalnie wygięty przez kilka godzin jest szczególnie narażony na uszkodzenia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium