Opcje przeglądania

Kompostowniki idealne do Twojego ogrodu

Naturalny kompost sprawia, że ziemia jest bardziej pulchna i dłużej zatrzymuje wodę. Świetnie rozwijają się w niej wszelkie organizmy glebowe, a rośliny szybko wzrastają. Nie chodzi zresztą tylko o prędkość wzrostu, ale też o zdrowie roślin - te wyrośnięte na naturalnym kompoście bywają zazwyczaj bardziej odporne na mróz i choroby spowodowane obecnością szkodników. Jak otrzymać kompost? Do jego powstania niezbędny będzie kompostownik. Jeśli zastanawiasz się, jaki kompostownik okaże się najlepszy do Twojego ogrodu, weź pod uwagę poniższe kwestie.

Rozmiar kompostownika

W naszej ofercie znajdziesz średnie oraz duże kompostowniki. Wybierając rozmiar kompostownika do swojego ogrodu, zastanów się, ile miejsca możesz na niego przeznaczyć oraz jak dużo odpadów roślinnych zbiera się na Twojej działce. Do niewielkich ogródków polecamy kompostowniki małe i średnie - mające między 320 a 650 litrów pojemności. Jesteś właścicielem sporej działki z wieloma roślinami? Odpowiednim wyborem dla Ciebie będzie duży kompostownik. Na ihaa.pl znajdziesz takie o pojemności nawet do 1200 litrów! Jeśli to właśnie duże kompostowniki interesują Cię najbardziej, sprawdź także naszą ofertę kompostowników modułowych.

Materiał wykonania kompostownika

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne kompostowniki wykonane z tworzyw sztucznych. Kompostowniki z tego typu materiałów zapewniają szybki rozkład kompostu z powodu wysokich temperatur w środku. Tworzywa sztuczne nie odprowadzają zbyt wiele powietrza na zewnątrz, dlatego wnętrze kompostownika jest stale ciepłe. Do kompostownika nie dostaje się wiatr, deszcz ani śnieg, co powoduje, że warunki do rozkładu są wyjątkowo korzystne. Kompostowniki z tworzyw sztucznych są odporne na warunki pogodowe oraz promieniowanie UV, mają atrakcyjne ceny, a dzięki swojej trwałości posłużą Ci przez kilka długich lat. Renomowani producenci i sprawdzeni sprzedawcy Wybierając kompostownik upewnij się, że jego producent jest uznany i ma doświadczenie w produkcji kompostowników. W naszej ofercie znajdziesz średnie i duże kompostowniki cenionych producentów Keter, Prosperplast oraz Qbrick.

Montaż kompostownika i dodatkowe funkcjonalności

Kompostowniki w naszym sklepie mają mocną i stabilną konstrukcję, a ich montaż jest bezproblemowy. Ich budowa uniemożliwia dostawanie się zwierząt do środka kompostownika oraz minimalizuje wydzielanie się zapachów na zewnątrz. Niektóre kompostowniki mają dodatkowo funkcjonalne klapy, ułatwiające zgarnianie gałązek i innych odpadów roślinnych do wewnątrz.

Design kompostownika

Nieładnie wyglądające kompostowniki z łatwością mogą oszpecić nawet najpiękniejszy ogródek. Na szczęście czasy nieestetycznych kompostowników, zagracających nasze działki bezpowrotnie minęły. W naszej ofercie znajdziesz modne kompostowniki z wysokiej jakości czarnego i brązowego, matowego tworzywa sztucznego, a nawet takie stylizowane na drewno. Kompostowniki z ihaa.pl nie tylko są funkcjonalne - dodają też walorów estetycznych!

Kompostownik - ekologia i oszczędność

Kompost powstaje z resztek roślinnych. Może to być skoszona trawa, liście, czy nawet nadpsute owoce, które spadły na ziemię jako nienadające się już do zjedzenia. Jako właściciel ogrodu lub działki z pewnością dysponujesz sporą ilością wspomnianych organicznych odpadów. Kompostowniki stanowią więc nie tylko ekologiczne rozwiązanie - dzięki nim oszczędzasz również czas i pieniądze. Zamiast kupować nawóz sklepowy, możesz praktycznie bez żadnych kosztów uzyskać swój własną, naturalną mieszankę w postaci kompostu.

Wybierz najlepszy kompostownik do swojego ogrodu

Już wiesz, jaki kompostownik będzie najlepszym wyborem na Twoją działkę. Niezależnie od tego, czy wybierzesz duży kompostownik, czy ten mniejszy - z pewnością nie będziesz żałował tej inwestycji w swój ogród.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium