Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Centralne ogrzewanie to bez wątpienia niezbędny element każdego domu oraz mieszkania. Niemniej jednak bywają sytuacje, w których warto wyposażyć się także w grzejnik przenośny. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest grzejnik elektryczny olejowy. Dzięki niemu możemy w wygodny i skuteczny sposób ogrzać wybrane miejsce w domu lub biurze.

Jak działa grzejnik olejowy?

Grzejnik elektryczny olejowy działa na prąd. Zazwyczaj jego forma przypomina tradycyjny kaloryfer, który składa się z żeberek. Jak sama nazwa wskazuje, są one wypełnione specjalnym olejem. Podłączenie do prądu sprawia, że olej zaczyna się nagrzewać. Trwa to dosyć długo, nie mniej równie długo utrzymuje on ciepło i oddaje je do otoczenia, co jest jego niewątpliwą zaletą. Bardzo ważnym elementem wpływającym bezpośrednio na wygodę korzystania z grzejnika jest obecność albo brak termostatu. 

Grzejnik olejowy z termostatem – dlaczego warto?

Aby korzystanie z grzejnika olejowego było jeszcze wygodniejsze, warto wyposażyć się w model z termostatem. Za jego pomocą możemy ustawić oczekiwaną przez nas temperaturę do której nagrzeje się olej. Po nagrzaniu nasz kaloryfer zostanie automatycznie wyłączony. Dlatego też grzejniki elektryczne olejowe wybiera się z uwagi na ich energooszczędność. Nie ma potrzeby, aby działały one przez cały czas, w którym chcemy ocieplić dane pomieszczenie. Wystarczy bowiem, że olej nagrzeje się do odpowiedniej temperatury i po wyłączeniu grzejnika nadal będzie oddawał ciepło do otoczenia przez dłuższy czas.

Grzejnik elektryczny olejowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dokonując zakupu tego typu urządzenia, pamiętajmy, że wypełniony jest on olejem. Ma to wpływ na jego wagę. Pomimo tego jest to sprzęt, który przenosimy z miejsca na miejsce, zależnie od tego gdzie go potrzebujemy. Przez większą część roku może być schowany w piwnicy i wyciągany tylko na czas jesieni i zimy. Możemy go potrzebować w przypadku nagłej awarii centralnego ogrzewania albo jako źródło ciepła w namiocie ogrodowym lub altance. Z powodu swojego zastosowania warto, by grzejnik elektryczny olejowy posiadał sprawnie działające kółka oraz wygodny uchwyt. Pamiętajmy również, aby zastanowić się, jak intensywnego grzania oczekujemy po tego typu sprzęcie. Wpływ na to ma zarówno budowa grzejnika jak i oczywiście jego moc. Warto zatem zwrócić uwagę na ilość żeberek oraz na maksymalnie osiąganą moc. 

Design ma znaczenie

Wybierając grzejnik elektryczny olejowy, warto zwrócić uwagę także na jego design. Aby nasz przenośny kaloryfer wpasował się we wnętrze i nie szpecił go, powinien być dopasowany pod względem koloru i swojej stylistyki. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo grzejniki elektryczne olejowe w kolorze czarnym lub białym, wszystkie o starannym wykonaniu. Oferujemy również modele utrzymane w nieco bardziej nowoczesnym klimacie. Świetnie odnajdą się one w minimalistycznych wnętrzach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium