Opcje przeglądania

Zwrotnica antenowa to specjalne urządzenie, które ma za zadanie zsumować sygnał telewizyjny, który pochodzi z większej liczby anten (naziemnej i satelitarnej) tak, aby płynął jednym przewodem. To sprytny sprzęt, dzięki któremu oglądanie telewizji staje się bardziej komfortowe, a oferta programowa, do której zyskuje się dostęp szersza. Każdy fan różnorodnej oferty programowej doceni możliwości, jakie daje sumator sygnału antenowego. Jeśli chcesz kupić sumator antenowy, aby poprawić jakość swojego doświadczenia oglądania telewizji, zapoznaj się więc z naszym asortymentem. W Ihaa prezentujemy jedynie najwyższej klasy produkty renomowanych firm, które idealnie wpasowują się w potrzeby naszych klientów. Kupisz u nas wiele urządzeń i akcesoriów, które usprawnią Twój odbiór telewizji i zwiększą sprawność posiadanego zestawu antenowego. Wśród nich znajduje się także  sumator — sprzęt, który u nas kupisz doskonale się sprawdzi w każdych okolicznościach.

Zwrotnica antenowa — na co zwrócić uwagę?

Podstawowym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, kupując sumator antenowy jest zakres częstotliwości urządzenia. W przypadku telewizji naziemnej jest to mniej więcej przedział pomiędzy 50-850 MHz, a satelitarnej 950-2400. Sumator rtv sat musi obsługiwać oba te zakresy, aby móc zapewnić dostęp do kanałów nadawanych zarówno w multipleksie, jak i poprzez satelitę. Przejrzyj opisy poszczególnych produktów, aby mieć pewność, że okażą się użyteczne. W naszym sklepie każdy model jest dokładnie opisany wraz z udostępnieniem pełnej specyfikacji technicznej.

Żeby podnieść jakość transmisji, sumator sygnału antenowego wyposaża się w tłumienie sygnału innego, niż oczekiwany. Wartość tę wyraża się w decybelach. Każde kolejne wejście, które znajduje się w obudowie zostało przeznaczone do odbioru sygnałów o innej częstotliwości. Różne urządzenia są wyposażone w inną ilość wejść ze względu na zdywersyfikowane potrzeby klientów. Przeważnie jest to około 2-5 wejść oraz jedno wyjście. Sumator antenowy może pracować nawet jeśli nie będzie podłączony do prądu.

Przy zakupie zwrotnicy antenowej zwróć także uwagę na wymiary produktu, który powinien być niewielki i nie rzucać się w oczy. Raz podłączone urządzenie powinno się umieścić w bezpiecznej lokalizacji, aby mogło pracować bez większych przeszkód. Oprócz tego znaczenie ma także rodzaj złącza, które jest stosowane w sumatorach. Przeważnie jest to tak zwane złącze F. Trwała obudowa uchroni zaś Twoje urządzenia przed zniszczeniem i uderzeniami nawet jeśli coś na nie spadnie lub ktoś nadepnie na sumator. Ze względu na ważną rolę, jaką pełni ten sprzęt, musi być solidnie wykonany, aby zapewniać pełne bezpieczeństwo użytkowania. Sumator sygnału antenowego to doskonałe udogodnienie, które bardzo ułatwia życie wszystkim, którzy chcą być zawsze na bieżąco.

Sumator antenowy — jak jest zbudowany?

Sumator rtv sat składa się z części pojemnościowych, a także indukcyjnych, które mogą być ze sobą połączone na różne sposoby — szeregowo, równolegle lub w sposób mieszany. Pozwala to na sprawne przepuszczanie lub wytłumianie określonych rodzajów sygnału. Istnieje kilka podstawowych rodzajów takiego sprzętu: dolnoprzepustowy, górnoprzepustowy, środkowoprzepustowy i mieszany. Sumator sygnału antenowego może także spełniać te same funkcje, co rozdzielacz. Ta prosta konstrukcja mieści się w niewielkiej obudowie i doskonale się sprawdza przy realizacji zadań, do których została przeznaczona. Sposób działania sumatora także nie jest skomplikowany. Warto jednak mieć świadomość, jak takie urządzenie funkcjonuje, aby w razie awarii móc je łatwo wymienić, nawet nie mając dużej wiedzy technicznej. Sposób działania sumatora jest bardzo intuicyjny i każdy poradzi sobie z jego podłączeniem.

Zwrotnica antenowa — dlaczego warto się wyposażyć?

Każdy prawdziwy fan telewizji chce mieć dostęp do jak najszerszej oferty programowej i zawsze oglądać to na, co ma ochotę. Często najciekawsze programy nadawane są na najbardziej niszowych kanałach. Aby zapewnić sobie komfort dostępu do jak największej ilości treści, trzeba wyposażyć się nie tylko w odpowiednią antenę (zarówno DVB-T, jak i satelitarną), ale również kupić zwrotnicę antenową, która pozwoli na sprawne połączenie sygnałów pochodzących z obu tych źródeł. Dopiero takie rozwiązanie umożliwi płynne oglądanie wszystkich żądanych kanałów bez zakłóceń. Jeśli jesteś w trakcie przygotowywania swojej domowej instalacji i zestawu antenowego nie zapomnij także o wyposażeniu się w odpowiedni sumator, który będzie idealnym zwieńczeniem takich wysiłków. W sklepie Ihaa oferujemy najwyższej jakości sprzęt, który sprawi, że oglądanie telewizji będzie najwyższą przyjemnością i wyjątkową formą relaksu. Dobry sumator rtv sat to spokój o jakość telewizyjnej transmisji oraz satysfakcja z oglądania. Wystarczy poświęcić uwagę kompletowaniu instalacji do odbioru telewizji raz, a potem już tylko się cieszyć z oglądania. Chociaż wydaje się to skomplikowane, tak naprawdę wcale takie nie jest.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium