Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Odbiór telewizji nie byłby możliwy bez zestawu poszczególnych składowych, tworzących razem kompletną instalację satelitarną. Jednym z najważniejszych elementów jest bez wątpienia konwerter, którego zadaniem polega na odbieraniu sygnału i przekazywaniu go dalej aż do odbiornika satelitarnego. Stale rosnącą popularnością cieszą się konwertery Unicable, umożliwiające obsługę nawet do kilkunastu urządzeń przy pomocy jednego kabla. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tego typu urządzeń

Zastosowanie konwerterów satelitarnych Unicable

Znacząco wyższy koszt konwerterów satelitarnych Unicable w porównaniu do standardowych urządzeń sprawia, że wiele osób zadaje sobie pytanie o zasadność wyboru takiego rozwiązania. Technologia jednokablowa w znaczący sposób ułatwia zbudowanie instalacji satelitarnej, oferując możliwość podłączenia do jednego przewodu antenowego kilku odbiorników cyfrowych. Co to oznacza w praktyce? Klasyczna antena satelitarna wymaga zastosowania osobnego kabla antenowego do każdego tunera jednogłowicowego. Współcześnie produkowane dekodery, aby umożliwić jednoczesny odbiór jednego kanału i nagrywanie drugiego, z reguły potrzebują zaś dwóch przewodów, a chcąc korzystać z funkcji takich jak Multiroom czy PRV jeszcze kolejnych. Duża ilość kabli jest nie tylko uciążliwa w zakresie samej budowy, ale także zniechęca ze względu na trudny do ukrycia, niekorzystny aspekt wizualny. Rozwiązaniem w takich wypadkach są konwertery Unicable, które ze względu na swoją funkcjonalność stają się coraz popularniejszym i chętniej wybieranym rozwiązaniem tego problemu.

Rodzaje konwerterów satelitarnych Unicable

Urządzenia wykonane w technologii jednokablowej dzielą się na kilka rodzajów, które różnią się od siebie budową i zastosowaniem. Przy wyborze właściwego konwertera Unicable należy kierować się przede wszystkim ilością częstotliwości, czyli inaczej mówiąc kanałów, które jest w stanie obsłużyć. Nazewnictwo w informacjach podawanych przez producentów bywa mylące, dlatego ważne jest dokładne zapoznanie się z charakterystyką poszczególnych modeli, jak i odpowiednie zdefiniowanie indywidualnych potrzeb. Przy wyborze konwertera Unicable, oprócz obsługiwanej ilości kanałów, warto zwrócić uwagę na parametry takie jak stabilność częstotliwości, stopień tłumienia szumów, pobór prądu, obsługiwane rozdzielczości, wartość wzmocnienia sygnału, czy też ochrona przed czynnikami zewnętrznymi w postaci odporności na niskie i wysokie temperatury, czy też dodatkowe zabezpieczenia.

Konwerter Unicable - jak wybrać odpowiedni?

Decyzja o zakupie sprzętu w technologii jednokablowej wiąże się z koniecznością wyboru konkretnego rodzaju urządzenia. Jednak podobnie jak z każdym innym sprzętem elektronicznym, tak i w przypadku konwerterów satelitarnych Unicable, kupno powinno poprzedzać dokładne zapoznanie się z konkretnymi właściwościami każdego z nich. W ofercie naszego sklepu znaleźć można między innymi modele przeznaczone do podłączenia czterech odbiorników satelitarnych z funkcją Unicable i jednego standardowego. Inne pozwalają z kolei na szeregową transmisję sygnału nawet do 32 odbiorników przy zachowaniu najwyższych parametrów odbioru w standardzie HD. Osoby, którym zależy na niskim współczynniku szumów przy zachowaniu wysokiej jakości i siły sygnału oraz wysokim parametrze wzmocnienia na kilku odbiornikach może zainteresować konwerter quad firmy Inverto. Który z nich jest najlepszy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, dlatego zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi właściwościami każdego z nich.

Właściwości konwerterów Unicable w praktyce 

Technologia jednokablowa, w której wykonuje się konwertery satelitarne Unicable to wyjątkowe narzędzie, rozwiązujące ogrom problemów technicznych, z którymi do tej pory mierzyły się osoby chętne do założenia w domu telewizji satelitarnej. Największą korzyścią wynikającą z użycia konwertera jednokablowego Unicable, jest bez wątpienia możliwość korzystania z kilku kanałów jednocześnie przy pomocy jednego zaledwie przewodu. Ma to niezwykle duży wpływ na wymiar estetyczny całej instalacji satelitarnej, która w przypadku tradycyjnych rozwiązań potrafi znacząco uprzykrzyć życie. Jednocześnie jak z reguły bywa, stosowanie konwerterów  satelitarnych Unicable również nie jest pozbawione wad. Zaliczyć można do nich konieczność dopasowania urządzenia kompatybilnego z tą technologią, a także nieco wyższą cenę, którą warto jednak potraktować jako inwestycję. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą najwyższej jakości konwerterów jednokablowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium