Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Dobra latarka warsztatowa - czyli jaka?

Latarki warsztatowe przydają się, jak nazwa wskazuje, przede wszystkim w warsztatach samochodowych i stolarskich. Swoje zastosowanie znajdą jednak też na placach budowy, czy w pracowniach malarskich. Prawdopodobnie stoisz właśnie przed pytaniem, na co zwrócić uwagę kupując latarkę warsztatową. Koniecznie weź pod uwagę poniższe parametry.

Sposób ładowania

Największą popularnością cieszą się latarki akumulatorowe - mogą bowiem stanowić awaryjne źródło światła w razie niezapowiedzianej przerwy w dostawie prądu. Latarka warsztatowa bezprzewodowa stanowi najwygodniejsze z możliwych rozwiązań. Możesz swobodnie przenosić ją, nie zważając na odległość od źródła prądu. Nowoczesne baterie akumulatorowe ładują się stosunkowo szybko, są wydajne i lekkie, a moc światła dorównuje tej, uzyskiwanej przy użyciu mniej praktycznych latarek przewodowych.

Moc strumienia świetlnego i moc diody

Obie te moce świadczą o tym, jak dużo światła zapewni Ci latarka warsztatowa. Postaraj się raczej unikać latarek z mocą strumienia świetlnego poniżej 100 lumenów - wysoce prawdopodobne jest, że nie wystarczą Ci do pracy w warsztacie. W naszej ofercie znajdziesz porządne latarki warsztatowe o mocy sięgającej nawet 500 lumenów, które przydadzą się w każdym garażu, czy warsztacie.

Klasa wodoszczelności

Wiele latarek w naszej ofercie ma wysoką klasę wodoszczelności. Wybierz jedną z wodoszczelnych latarek warsztatowych, jeśli zdarza Ci się pracować na świeżym powietrzu, bez dachu chroniącego przed deszczem.

Wzmocnienie obudowy

Wiemy, że latarki warsztatowe używane są w warunkach ciężkiej pracy - mogą zostać nadepnięte, kopnięte lub czymś przygwożdżone. W naszej ofercie znajdziesz dlatego również modele latarek warsztatowych ze wzmocnioną obudową, która chroni tworzywo przed pęknięciem.

Czas ładowania i czas pracy akumulatora

Jeśli zdecydujesz się na urządzenie bezprzewodowe, sprawdź, czy czas pracy akumulatora odpowiada temu, ile spędzasz zazwyczaj w warsztacie. Wśród naszych latarek znajdziesz takie o czasie pracy akumulatora do nawet 4 godzin w przypadku światła głównego i do 20 w przypadku światła dodatkowego! Czas ładowania latarek warsztatowych to natomiast zazwyczaj, w zależności od modelu, około 3-4 godzin.

Ilość źródeł światła

Dobra latarka warsztatowa może mieć więcej niż jedną diodę LED. Na ihaa.pl znajdziesz też latarki warszatatowe z więcej niż jednym źródłem światła, na przykład skupionym i rozproszonym. Wybierając latarkę warsztatową z wieloma diodami upewnij się, że istnieje możliwość włączenia ich jednocześnie.

Obecność magnesów i klipsa

Jeśli chcesz, aby Twoja latarka warsztatowa świeciła na konkretnej wysokości i nie zajmowała miejsca na podłodze, możesz wybrać model z wbudowanymi magnesami, dzięki którym przyczepisz latarkę do słupa konstrukcyjnego lub wnętrza maski samochodu. Warto przyjrzeć się też wariantom posiadającym klipsa do zawieszenia latarki warsztatowej.

Latarka warsztatowa nieodzownym elementem wyposażenia Twojego garażu lub warsztatu

Najlepsza latarka warsztatowa to ta, która spełnia Twoje potrzeby - idealny model dla siebie na pewno znajdziesz wśród naszych produktów. Sprawdź szeroką ofertę latarek warsztatowych, wykonanych przez sprawdzonych producentów takich, jak Libox, czy Vayox i wybierz latarkę do swojego warsztatu już teraz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium