Opcje przeglądania

Gniazdo antenowe to jeden z elementów niezbędnych to stworzenia w swoim domu sprawnie działającej instalacji do odbioru telewizji. Nie jest łatwo znaleźć osobę, która nie lubi oglądać filmów i seriali, żeby to jednak było możliwe, trzeba się najpierw wyposażyć z odpowiedni zestaw antenowy, który pozwoli się w dowolnej chwili w taki właśnie sposób zrelaksować. Podstawową funkcją złącz antenowych jest umożliwienie przesyłania sygnału z nadajnika do telewizora. Aby transmisja telewizyjna przebiegała bezawaryjnie, a wszystko odpowiednio działało, trzeba pamiętać także o zakupie wysokiej klasy gniazd telewizyjnych, które sprawią, że każdy z domowników będzie mógł się cieszyć z oglądania swoich ulubionych programów bez zakłóceń. Zobacz dostępny u nas asortyment gniazdek antenowych, aby wyposażyć się w idealny dla siebie produkt, który doskonale będzie spełniał swoją funkcję. Jakość zestawu antenowego ma ogromne znaczenie — dzięki niemu możliwie jest odbieranie kanałów w cyfrowej jakości 4K Full HD. W naszej ofercie znajdziesz jedynie najwyższej klasy urządzenia renomowanych producentów, które gwarantują bezawaryjną pracę Twojego zestawu antenowego przez długie lata. Nie czekaj i wyposaż się w najlepsze gniazda telewizyjne już dziś, a oglądanie możesz rozpocząć od zaraz.

Gniazdo antenowe — na co zwrócić uwagę?

Jeśli poszukujesz odpowiedniego gniazda antenowego do swojej instalacji odbierającej telewizję, musisz wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Na pewno bardzo ważna jest średnica przewodu, ponieważ tylko odpowiednio dopasowany będzie dobrze działał i spełniał swoją funkcję tak, jak powinien. Musisz także sprawdzić częstotliwość, którą odbiera konkretny kabel — wartość tę wyraża się w MHz. Te podstawowe parametry są decydujące dla prawidłowego wyboru odpowiedniego gniazda telewizyjnego. Nie są to skomplikowane urządzenia, ale przed zakupem trzeba chwilę pomyśleć, aby nie popełnić żadnego błędu.

Nie bez znaczenia dla funkcjonalności sprzętu jest także wytrzymałość obudowy, ponieważ chroni ona gniazdo telewizyjne przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Jedną z opcji jest na przykład odlewany metalowy korpus. Dzięki solidnej  obudowie ma ryzyka, że urządzenie ulegnie uszkodzeniu, jeśli na przykład zostanie czymś uderzone. Na jakość najlepszych wejść antenowych wpływa właśnie między innymi ich odporność na uszkodzenia. To bardzo ważne, nikt nie chce często wymieniać złącz antenowych. Te elementy powinny po prostu dobrze działać, nie zwracając na co dzień naszej uwagi. Gniazdo telewizyjne to niepozorny element wyposażenia domu i takim właśnie powinien pozostać. 

Złącza antenowe — sposób użycia

Współcześnie produkowane kable wyposażone są w intuicyjne mocowanie, które pozwala na wygodne wkręcenie przewodu. Sposób, w jaki działają złącza antenowe powinien być prosty i zrozumiały dla każdego, a zarazem bezpieczny w użytkowaniu, aby nikt nie zrobił sobie krzywdy przy ich użyciu. Wkręcany rodzaj wtyku zaś pozwala na to, aby sprzęt można było wielokrotnie stosować bez ryzyka uszkodzenia — nikt nie wyrwie kabla z gniazda siłą, trzeba go z niego dopiero świadomie wykręcić. Warto wspomnieć, że połączenie wtyku i żyły wewnętrznej pojawia się automatycznie, dzięki zastosowaniu mechanizmu docisku. Całkowicie eliminuje to konieczność lutowania. Wejścia antenowe to bardzo wygodne i łatwe w obsłudze elementy, z których instalacją każdy na pewno sobie poradzi, nie tylko osoby z wykształceniem technicznym. 

Wejścia antenowe — rodzaje

Gniazdka antenowe różnią się w zależności od rodzaju instalacji, do której są przystosowane. Zanim wyposażysz się w taki sprzęt, sprawdź koniecznie typ swojej. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest instalacja równoległa, która charakteryzuje się tym, że do każdego odbiornika osobno doprowadzony jest kabel. W takich przypadkach używa się gniazd końcowych. Gniazda przelotowe z kolei używane są w sytuacjach, kiedy jeden kabel wyprowadzony z anteny przebiega szeregowo przez każdy odbiornik. Jest to jednak układ znacznie bardziej podatny na awarie, ponieważ cokolwiek w nim nie zadziała, spowoduje problemy w całej instalacji. W takim układzie na samym końcu i tak musi pojawić się zresztą przynajmniej jedno gniazdo końcowe. Wybierz gniazda telewizyjne dla siebie, uwzględniając tę wiedzę.

Sprawdź, jaki rodzaj instalacji znajduje się na Twojej posesji, aby dobrać odpowiedni zestaw gniazdek antenowych. W sklepie Ihaa posiadamy bogatą ofertę wejść antenowych — zapoznaj się z asortymentem i kup produkty, które będą się najlepiej sprawdzały w Twoim przypadku. Dzięki wyposażeniu się w adekwatne sprzęty odbiór transmisji telewizyjnej będzie niezagrożony żadnego typu zakłóceniami. Gniazdo telewizyjne to niewielki element, ale może zaważyć na tym, czy bez problemów będziesz mógł rozkoszować się transmisją ulubionych filmów i serial, dlatego warto naprawdę przemyśleć jego zakup i podejść do tego rzetelnie, a przez wiele lat nie będzie konieczne ponowne zastanawianie się nad tym zagadnieniem. Zapraszamy także do zapoznania się z innymi produktami z oferty naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium