Miernik sygnału powstał, aby umożliwić jak najdokładniejsze ustalenie, w którym miejscu siła sygnału jest największa. Każdy, kto lubi oglądać telewizję, powinien zadbać o to, aby antena, której używa do jej odbioru, znajdowała się w najlepszej możliwej lokalizacji. Dzięki temu ryzyko, że transmisja zostanie przerwana lub zakłócona maleje właściwie do zera, a Ty możesz cieszyć się idealną jakością obrazu i dźwięku na swoim nowoczesnym odbiorniku telewizyjnym. Zobacz mierniki sygnału, które prezentujemy w naszej ofercie i wyposaż się w to przydatne urządzenie, aby zagwarantować sobie doskonały komfort oglądania filmów i seriali. W sklepie Ihaa kupisz tylko urządzenia najwyższej jakości od najlepszych producentów, które gwarantują sprawne działanie i doskonałe efekty

Mierniki sygnału — do czego służą?

W zależności od modelu takie urządzenie pozwala na odczyt wartości związanych z emisją sygnału naziemnego, satelitarnego i kablowego (DVB-S/S2, DVB-T/T2 i DVB-C). Aktualnie obowiązującym standardem odbioru telewizji jest 4K HD i jeśli zależy Ci na bezawaryjnym odbiorze telewizji nadawanej w takiej jakości, wyposaż się w miernik sygnału, który pozwoli dobrze rozpoznać, gdzie transmisja będzie przebiegać bez większych problemów. Miernik sygnału sat to bardzo przydatny sprzęt, ponieważ zdarza się, że na jednej posesji, czy wewnątrz mieszkania siła sygnału nie jest wcale jednolita — może go zakłócać sąsiedztwo innych budynków, ale także obecność dużej ilości drzew. Dlatego, aby ustalić, w którym dokładnie miejscu powinna znajdować się antena służąca do odbioru sygnału telewizyjnego, koniecznie wyposaż się w specjalny miernik, który pozwoli Ci zamontować ją w taki sposób, aby działała jak najlepiej. W przypadku miernika sygnału bez wątpienia najważniejsze jest to, aby wykazywał się on doskonałą czułością.

Miernik satelitarny — na co zwrócić uwagę?

O funkcjonalności miernika satelitarnego decyduje przede wszystkim prostota jego użytkowania. Jest to rodzaj sprzętu, którego obsługa nie może być skomplikowana, aby nie doprowadzić montera do wybuchu frustracji. Nikt nie chce zajmować się ustawianiem anteny satelitarnej przez długi czas. To raczej coś, co chce się zrobić szybko, żeby potem już tylko rozkoszować się fantastyczną ofertą telewizyjną. Dlatego też producenci starają się, aby ich urządzenia były ergonomiczne i intuicyjne w obsłudze.

Kluczowe znaczenie przy wyborze odpowiedniego miernika sygnału sat ma oczywiście zakres odbieranych częstotliwości. Warto za każdym razem sprawdzić, jakie pasmo rozpoznaje dany produkt, aby mieć gwarancję, że będzie on odpowiadał naszym potrzebom. Funkcjonalnym udogodnieniem, które bardzo ułatwia korzystanie z miernika sygnału tv, jest kompas wbudowany w mechanizm. Pozwala on na sprawne wyznaczenie kierunków świata, a także położenia nadajników, które emitują sygnał. 

Decydując się na konkretne urządzenie, zwróć także uwagę na jego wymiary. Powinno być ono kompaktowe i umożliwiać wygodne przenoszenie z miejsca na miejsce. Miernik satelitarny nie może być ciężki ani nieporęczny, ponieważ lokalizowanie najlepszego punktu pod instalację anteny przy użyciu takiego urządzenia byłoby męczące i skomplikowanie. Dodatkowo urządzenie może być wyposażone w specjalny pokrowiec, który pozwoli na bezpieczne przechowywanie go, kiedy nie jest akurat używane. Warto schować swój miernik sygnału tv do środka, aby się nie pobrudził. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie znowu się przyda.

Miernik sygnału — rodzaje

W sprzedaży znajdują się mierniki sygnału wyposażone w wyświetlacze LCD,  ale także takie, które pokazują wskazane wartości dzięki wprawionej w ruch wahadłowy wskazówce. Cyfrowe urządzenia są oczywiście nowocześniejsze i można dzięki nim dokładniej odczytać wartości liczbowe niezbędne do oceny jakości sygnału. Ekran ponadto sprawia, że praca z tym urządzeniem staje się możliwa nawet przy kiepskim oświetleniu. Dodatkowo urządzenie może być również wyposażone w opcję sygnalizacji dźwiękiem, co jest także wygodą opcją. Wszystkie te sposoby są bardzo skuteczne i wygodne.

Większość tego typu urządzeń jest zasilana akumulatorowo, chociaż zdarzają się i takie, które działają na baterie. Oznacza to, że przeważnie miernik sygnału tv może być ładowany za pomocą kabla USB lub microUSB. Takie złącze często pozwala także na wykonanie aktualizacji oprogramowania urządzenia, czy edytowanie pochodzących z niego danych na komputerze, a także usprawnia komunikację. Dodatkowo warto wspomnieć, że do sprzętu może być dołączona ładowarka sieciowa, a nawet samochodowa, co pozwala na bardzo elastyczne korzystanie z niego. Sprawdź, jaka jest długość pracy urządzenia bez konieczności podłączania go do ładowania. Na naszej stronie Ihaa obok każdego urządzenia znajdziesz szczegółowy opis produktu, który pozwoli Ci na znalezienie najbardziej funkcjonalnego sprzętu w Twoim przypadku. Miernik sygnału sat to niezbędne wyposażenie w domu każdego miłośnika telewizji. Dostęp do współczesnej szerokiej oferty programowej to nie lada gratka. Warto sobie zapewnić ten niezbyt drogi luksus.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium