Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Uchwyt LCD KG-1014 32-85 cali KING MOUNT

Uchwyt LCD KG-1014 32-85 cali KING MOUNT

Producent: King Mount
Cena: 189,00 zł
zobacz więcej

Jednym z najchętniej stosowanych i najpopularniejszych rozwiązań w zakresie aranżacji telewizora we wnętrzu jest  zawieszenie go na ścianie na specjalnym uchwycie. Nie tylko pozwala to zaoszczędzić sporo cennego miejsca, ale także wygląda estetycznie i nowocześnie. Wśród sprzętu montażowego tego typu wyróżniają się obrotowe uchwyty do telewizora, które umożliwiają zmianę położenia odbiornika wedle własnych potrzeb i preferencji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą uchwytów regulowanych.

Funkcjonalne ruchome uchwyty do telewizora

Wybór sposobu mocowania odbiornika telewizyjnego to decyzja, która wynika zarówno z indywidualnych upodobań, jak i możliwości, jakie daje nam samo pomieszczenie. Uchwyty do TV obrotowe są najczęściej i najchętniej wybieranym rodzajem montażu telewizora do ściany ze względu na możliwość dowolnego dostosowania jego położenia. Ma to znaczenie przy nietypowym umiejscowieniu mebla wypoczynkowego względem odbiornika lub też w przypadku odbijającego się od ekranu światła. To również idealny sposób na zainstalowanie urządzenia w sytuacji, kiedy układ pomieszczenia wymaga zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań. Oprócz funkcjonalności obrotowe uchwyty do TV cieszą się popularnością również ze względu na aspekt wizualny. Telewizor przymocowany do ściany nadaje bowiem wnętrzu minimalistycznego i nowoczesnego charakteru, co świetnie spisuje się w przypadku niemal każdej aranżacji. Dodatkowo rezygnacja z szafki RTV pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w pokoju.

Uchwyty do TV regulowane w poziomie lub pionie

Regulowane uchwyty do telewizora cechują się dwoma zakresami regulacji. Pierwszy z nich to regulacja w poziomie umożliwiająca zmianę pozycji odbiornika na boki nawet o 180 stopni. Drugi zakres, dostępny prawie w każdym uchwycie, to z kolei możliwość dostosowania stopnia nachylenia telewizora. Pozwala to wyeliminować pozostałe czynniki mogące negatywnie wpływać na komfort użytkowania, takie jak odbicie promieni słonecznych, czy też zbyt bliskie usytuowanie kanapy od odbiornika. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie w przypadku pomieszczeń o stosunkowo niewielkim metrażu, ale sprawdza się również w wielu innych sytuacjach.

W pełni regulowane obrotowe uchwyty do telewizora

Oprócz regulacji ukierunkowanej na pion lub poziom, w naszej ofercie uchwytów do TV obrotowych znajdują się także modele umożliwiające pełną regulację. Jest to najbardziej innowacyjne rozwiązanie i daje najwięcej możliwości w zakresie dostosowania pozycji odbiornika do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki temu możliwe jest nie tylko skierowanie telewizora w odpowiednią stronę w poziomie i pionie, ale także ustawienie jego odległości od ściany. Tak więc decydując się na w pełni regulowane uchwyty obrotowe do telewizora, zyskujemy możliwość dowolnego ustawienia naszego odbiornika, na przykład w zależności od obecnie przyjmowanej pozycji na kanapie lub łóżku. Pozwala to także poradzić sobie z zewnętrznymi czynnikami utrudniającymi oglądanie, takimi jak odbicia w ekranie czy też padające na niego światło słoneczne. 

Jaki regulowany uchwyt do telewizora wybrać? Parametry uchwytów

Na wybór odpowiedniego modelu obrotowego uchwytu do TV wpływ ma kilka parametrów. W pierwszej kolejności należy się zastanowić nad tym, jakiego rodzaju uchwytu potrzebujemy i pod tym kątem dobrać konstrukcję mocowania. Drugą, właściwie najistotniejszą kwestią, jest waga naszego odbiornika i rozstaw otworów na śruby montażowe. Tę drugą właściwość określa standard VESA w telewizorze, którego rodzaj musimy znać. To zagwarantuje, że dany uchwyt będzie kompatybilny z naszym urządzeniem. Warto także ręcznie zmierzyć rozstaw otworów montażowych w pionie i poziomie, co pozwoli upewnić się co do wyboru właściwego uchwytu. Odpowiedni udźwig uchwytu zapewni z kolei stabilność odbiornika na ścianie. Dobrze dobrany ruchomy uchwyt do telewizora to gwarancja wygody i bezpieczeństwa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium