Szukasz solidnie wykonanej anteny naziemnej zewnętrznej, która zagwarantuje Ci stabilny odbiór sygnału telewizyjnego, a wraz z nim dostęp do ulubionych programów? Zwróć uwagę na modele oferowane w tej kategorii naszego sklepu internetowego – to miejsce, w którym znajdziesz wiele sprzętów o zróżnicowanych parametrach. Zwróć uwagę na anteny kierunkowe, szerokokątne oraz dookólne, dzięki którym możliwe będzie odbieranie obrazu i dźwięku w najwyższej jakości. Przekonaj się, że warto robić zakupy w sklepie internetowym ihaa.pl, gdzie zyskujesz dostęp do solidnego sprzętu o niskiej awaryjności oraz profesjonalnej obsługi na każdym etapie składania zamówień! Dowiedz się, do czego służy zasilacz antenowy i skorzystaj z naszej oferty niezależnie od tego, jaka antena TV naziemna zewnętrzna Cię interesuje.

Anteny naziemne zewnętrzne DVB-T/T2

Antena dookólna TV Compact WIEDYSKA

Antena dookólna TV Compact WIEDYSKA

Producent: Wiedyska
Cena: 59,90 zł
zobacz więcej
Antena DVB-T ASR classic TELMOR

Antena DVB-T ASR classic TELMOR

Producent: Telmor
Cena: 219,00 zł
szt.
zobacz więcej
Antena DVB-T ASR IQ TELMOR

Antena DVB-T ASR IQ TELMOR

Producent: Telmor
Cena: 229,00 zł
zobacz więcej
Antena ASR Classic LTE Protected TELMOR

Antena ASR Classic LTE Protected TELMOR

Producent: Telmor
Cena: 279,00 zł
zobacz więcej
Antena ASR IQ Telmor zestaw na 2 TV

Antena ASR IQ Telmor zestaw na 2 TV

Producent: Telmor
Cena: 269,00 zł
zobacz więcej
Antena ASR IQ Telmor zestaw na 4 TV

Antena ASR IQ Telmor zestaw na 4 TV

Producent: Telmor
Cena: 279,00 zł
zobacz więcej
Antena dookólna TV Compact WIEDYSKA czarna

Antena dookólna TV Compact WIEDYSKA czarna

Producent: Wiedyska
Cena: 62,63 zł
zobacz więcej
Antena DUPLEXA VHF/UHF BARCZAK

Antena DUPLEXA VHF/UHF BARCZAK

Producent: Barczak
Cena: 65,99 zł
zobacz więcej

Anteny naziemne zewnętrzne – jakie są ich rodzaje?

Anteny naziemne zewnętrzne dzielą się na pasmowe i szerokopasmowe. Pierwszy rodzaj służy do odbioru konkretnego pasma, a drugi doskonale radzi sobie z odbieraniem większej liczby pasm. Dzieląc anteny naziemne zewnętrzne, możemy wyróżnić modele:

  • kierunkowe,

  • dookólne,

  • szerokokątne.

Dostępne są anteny zewnętrzne naziemne pasywne oraz aktywne. Pasywne nie posiadają wzmacniacza, ale odbierają sygnał całą powierzchnią. Na jakość  ich sygnału ma wpływ rozmiar i geometria. Należy montować je na możliwie maksymalnej wysokości, ponieważ mogą być podatne na zakłócenia. Anteny naziemne zewnętrzne aktywne są wyposażone we wzmacniacz i sprawdzają się w miejscach, w których montaż rozwiązań pasywnych okazuje się niewystarczający. Sygnał wysyłany przez nadajnik najpierw trafia do konwertera, a dopiero później przekazywany jest do telewizora lub dekodera.

Czasami trafionym rozwiązaniem okazuje się podłączenie zasilacza antenowego, który pozwoli uzyskać satysfakcjonującą jakość obrazu i dźwięku. Znajduje zastosowanie szczególnie w sytuacji, gdy antena jest ulokowana daleko od odbiornika lub podłączonych jest do niej wiele odbiorników. Zasilacz antenowy czasami okazuje się jedyną słuszną opcją, kiedy nie udaje się uzyskać zadowalającej jakości obrazu i dźwięku. Wśród nich dostępne są podstawowe zasilacze antenowe i innowacyjne modele regulowane, które pozwalają skutecznie wzmocnić sygnał.

Antena TV naziemna zewnętrzna – który model wybrać?

Chcąc wybrać najlepszą zewnętrzną antenę naziemną, warto poznać różnice pomiędzy podstawowymi rodzajami sprzętu. Kierunkowa antena naziemna TV zewnętrzna wymaga precyzyjnego ustawienia w stronę nadajnika, aby mogła sprawnie działać. Najczęściej wyróżnia je duży zysk, dzięki czemu doskonale radzą sobie z sygnałem wysyłanym z nadajnika oddalonego do 45 kilometrów (wówczas nie ma konieczności montażu wzmacniacza). Jeżeli nie napotkają na swojej drodze żadnej przeszkody w postaci wysokiego budynku lub wzgórza, będą odbierać sygnał doskonałej jakości. Jednak konieczne jest precyzyjne zamontowanie zewnętrznej anteny kierunkowej TV naziemnej, ponieważ charakteryzuje ją nieduży obszar promieniowania.

Kolejnym rodzajem jest dookólna antena zewnętrzna naziemna. To modele, które odbierają sygnały jednakowo ze wszystkich kierunków i wyróżniają się wyższą wydajnością niż kierunkowe. Są łatwe podczas montażu, ponieważ nie ma konieczności ustawiania ich w konkretne miejsce. Nie wymagają kalibracji, aby mogły działać sprawnie w każdych warunkach. Znajdują zastosowanie wtedy, gdy odległość od nadajnika jest krótka lub średnia. Dookólna antena TV naziemnej umożliwia nie tylko oglądanie ulubionych kanałów telewizyjnych, ale również słuchanie muzyki w wielu stacjach radiowych.

Antena zewnętrzna TV naziemnej – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Sam wybór anteny naziemnej zewnętrznej to nie wszystko! Równie istotny jest dobór odpowiednich narzędzi i dodatkowych akcesoriów, bez których montaż i sprawny odbiór sygnału nie byłby możliwy. Bardzo ważną rolę odgrywa kabel antenowy. Powinien być wykonany z trwałych materiałów, a dodatkowo zabezpieczony odpowiednią liczbą warstw chroniących przed zakłóceniami. Zadbaj, aby kabel został właściwie dopasowany do konkretnego rodzaju anteny.

W niektórych sytuacjach zaleca się montaż anteny naziemnej zewnętrznej ze wzmacniaczem, czyli aktywnej. Ma to celu kompensację strat pojawiających się na drodze pomiędzy odbiornikiem a telewizorem. Zasilacz nie zastępuje zysku antenowego, ale jego montaż pozwala uzyskać dobrą jakość sygnału w tych budynkach, w których znajduje się wiele gniazd antenowych i rozgałęźników.

Zastanawiasz się, co jeszcze powinieneś wiedzieć o zewnętrznych antenach naziemnych? Zgłoś się do naszych doradców, przedstaw im swoje oczekiwania, a oni podpowiedzą Ci, jakie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej. Zaufaj specjalistom, którzy wciąż poszerzają wiedzę i dokładnie znają asortyment dostępny w sklepie internetowym ihaa.pl. Gwarantujemy dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych i zapewniamy szybką dostawę zamówień, abyś mógł cieszyć się doskonałą jakością dźwięku i obrazu już niedługo jak najszybciej. Zamówienia opłacone do godziny 12.00 wysyłamy tego samego dnia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium