Chcesz uzyskać wysoką jakość dźwięku i obrazu na telewizorze lub monitorze? Wybierz najlepszy kabel HDMI! Postaw na akcesoria spełniające najwyższe standardy. Dzięki nim w łatwy i szybki sposób osiągniesz wysoką jakość transmisji i dużą przepustowość. Zastanawiasz się, jaki model warto kupić? W tej kategorii sklepu internetowego Ihaa znajdziesz złącza w standardzie 2.0, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Poznaj bliżej szeroki asortyment sklepu i złóż zamówienie!

Kabel HDMI-HDMI super slim 2.0 1,5m LB0054 LIBOX

Kabel HDMI-HDMI super slim 2.0 1,5m LB0054 LIBOX

Producent: Libox
Cena: 19,00 zł
zobacz więcej

Czym wyróżniają się kable HDMI 2.0? Kiedy warto je kupić i do czego wykorzystać?

HDMI 2.0 zapewnia przepustowość sięgającą do 18 Gb/s. Dla użytkowników oznacza to możliwość uzyskania wysokiej jakości obrazu. Każde złącze HDMI dostępne w tej kategorii przesyła bez opóźnień obraz w jakości 4K (2160p) @60Hz. Pozwala w pełni wykorzystać potencjał telewizorów i monitorów w rozdzielczości 4K. Maksymalna szerokość pasma sygnału wynosi aż do 600 MHz, a głębia kolorów 48 bitów. Warto zwrócić uwagę, że HDMI 2.0 oznacza nie tylko doskonałą jakość obrazu, ale także krystaliczny dźwięk. Obsługuje 32 kanały audio z wysoką częstotliwością próbkowania dźwięku do 1536 kHz, a także udostępnia obraz w formacie 21:9. To narzędzia, które współpracuje z telewizorami LED, LCD, komputerami stacjonarnymi, laptopami, odtwarzaczami Blu-ray, Xbox i PlayStation oraz dekoderami.

Na co zwrócić uwagę, kupując kabel HDMI 2.0?

Najlepszy kabel HDMI powinien być wykonany z trwałych materiałów. Nie mają one bezpośredniego wpływu na jakość obrazu i dźwięku, ale są istotne dla odporności na zakłócenia pojawiające się na zewnątrz. Dobre produkty powinny mieć grubą żyłę główną, najlepiej wykonaną z miedzi. Równie istotne są zabezpieczenia – podwójne i potrójne ekranowanie będzie zapobiegać zakłóceniom. Dodatkowym zabezpieczeniem przed występowaniem zakłóceń jest pokrycie końcówek złotem. Zwróć na to uwagę szczególnie wtedy, gdy wybierasz dłuższy kabel HDMI (więcej niż 5 m). Ma to znaczenie, ponieważ im dłuższy przewód, a tym samym droga sygnału pomiędzy urządzeniami, tym większe jest ryzyko strat i zakłóceń. Z tego powodu nie warto kupować dłuższego przewodu na zapas, jeżeli nie jest on wymagany. Kable HDMI 2.0 dostępne w naszej ofercie są wyposażone w elastyczny i wysoce wytrzymały płaszcz zewnętrzny, dzięki czemu żyła główna jest zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wybierając taki model, zmniejszamy m.in. ryzyko przetarcia.

Warto zwrócić uwagę, czy konkretny kabel HDMI 2.0 obsługuje Ethernet (taką informację znajdziesz w opisie produktu). Umożliwia on szybką i dwukierunkową komunikację pomiędzy urządzeniem, a siecią HDMI. Działanie kanału jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy łączone urządzenia mają do niego dostęp.

Nie wiesz, czy wybrać HDMI 2.0, czy postawić na inny standard? Poznaj pozostałe opcje!

HDMI 2.0 to standard, który zapewnia transfer na poziomie 18 Gb/s. Warto jednak mieć świadomość, że do profesjonalnego zastosowania lub domowych urządzeń takie złącze HDMI może okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na rozwiązania najbardziej rozwinięte technologicznie, w obecnie najwyższym możliwym standardzie. HDMI 2.1 to najnowocześniejszy standard. To przewody, które dają zaawansowane możliwości użytkownikom. Kable HDMI 2.1 spełniają wymagania dla najwyższych rozdzielczości 8K @60Hz oraz 4k 120Hz częstotliwość odświeżania, jednak równie doskonale pracują również na niższych rozdzielczościach, ponieważ posiadają kompatybilność wsteczną.

Jednak należy zwrócić uwagę także na kable HDMI 1.4 wspierają obrazy w rozdzielczości 720p, 1080p oraz 1080i. Dodatkowo obsługują także obraz 3D z rozdzielczościami 1440p i 4K. Standard HDMI 1.4 jest odpowiednim wyborem także dla wszystkich niższych standardów. Warto dodać, że dostępne są także nieco bardziej zaawansowane propozycje, tj. HDMI 1.4a i 1.4b.

Dlaczego warto kupić kable HDMI 2.0 w sklepie Ihaa?

Mamy świadomość, że potrzeby zgłaszających się do nas klientów są różne. Dlatego przygotowaliśmy szeroki wybór różnorodnych modeli o odmiennych parametrach. Przewody HDMI 2.0 różnią się m.in. długością, dzięki czemu każdemu uda się wybrać model dostosowany do jego indywidualnych preferencji. Przedstawiamy nie tylko standardowe kable HDMI, ale także końcówki dostosowane do smartfonów i innych urządzeń mobilnych, czyli micro HDMI oraz do kamer i aparatów – mini HDMI.

Asortyment sklepu internetowego Ihaa został starannie wyselekcjonowany spośród ofert najlepszych producentów. Wciąż poszerzamy ofertę i dostosowujemy narzędzia do zmieniających się potrzeb naszych klientów, chcąc zapewnić im najwyższą jakość, funkcjonalność i niezawodność. Mamy świadomość, że na ostateczną satysfakcję z zakupów wpływa także atrakcyjna cena, profesjonalna obsługa i szybka realizacja zamówień. Wszystko to otrzymasz, decydując się na zakupy w Ihaa! Jeżeli jesteś osobą, której zależy na wysokim standardzie i pragnie wyposażyć dom lub mieszkanie w praktyce i niezawodne urządzenia, akcesoria i dodatki – poznaj bliżej naszą ofertę i przekonaj się, że warto kupować w Ihaa!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium