Opcje przeglądania
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Cena
  • od
    do
Uchwyt LCD MEKSYK 23-55 cali 40kg LB-140 LIBOX

Uchwyt LCD MEKSYK 23-55 cali 40kg LB-140 LIBOX

Producent: Libox
Cena: 49,90 zł
zobacz więcej
Uchwyt LCD OSLO 32-65 cali LB-110 LIBOX

Uchwyt LCD OSLO 32-65 cali LB-110 LIBOX

Producent: Libox
Cena: 59,90 zł
zobacz więcej

Odbiornik telewizyjny to popularny element wyposażenia salonów oraz sypialni. Ze względu na nowoczesny design wielu modeli jego rola wykracza jednak poza funkcję domowego kina, stając się przy okazji interesującą dekoracją wnętrza. Najlepszym przykładem są minimalistyczne, współcześnie urządzone wnętrza, w których duży płaski telewizor, przymocowany niemal bezpośrednio na ścianie, tworzy estetycznie wyglądający element kompozycji. Jak jednak uzyskać taki efekt? Z pomocą przychodzą płaskie uchwyty do telewizora zaprojektowane z myślą o aranżacjach tego typu.

Eleganckie i stylowe płaskie uchwyty do TV

Wykończenie mieszkania to złożony proces, na który składa się dobór odpowiednich sprzętów i dodatków, a także ich rozmieszczenie. Częścią wyposażenia pomieszczeń takich jak salon lub sypialnia jest z reguły odbiornik telewizyjny, który może stanowić ciekawy element aranżacji. Jak zatem dopasować go do kompozycji wnętrza w taki sposób, aby nie zabierał dużo miejsca i podkreślał jego nowoczesny charakter? Odpowiedzią na to pytanie są płaskie uchwyty do TV. To proste rozwiązanie pozwala zamontować telewizor na ścianie w sposób minimalizujący ilość przestrzeni pomiędzy nią a odbiornikiem. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy cenne miejsce, ale także podkreślimy minimalistyczną aranżację wnętrza.

Charakterystyka płaskich uchwytów do TV

Płaskie uchwyty do telewizora, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się specyficzną konstrukcją. Jest ona jednocześnie ich zaletą, ponieważ pozwala na zawieszenie odbiornika w jak najmniejszej odległości od ściany. Jest to więc prosty rodzaj mocowania, który cechuje się szybkim i prostym montażem i z reguły wykorzystywany jest w przypadku ultrapłaskich telewizorów. Efektem tak niewielkiej odległości między systemem mocowania a ścianą jest wyjątkowo elegancki i stylowy design, tworzący bardzo estetyczny efekt wizualny, jakoby telewizor znajdował się bezpośrednio w ścianie. Tego typu uchwyty ścienne z reguły nie posiadają opcji regulacji kąta nachylenia i położenia odbiornika, jednak zdarzają się modele umożliwiające lekkie pochylenie lub odchylenie względem ściany. Pamiętajmy jednak, że im większy telewizor i im bliżej ściany będzie zamontowany, tym ten zakres będzie mniejszy. 

Płaskie uchwyty na telewizor – dla kogo?

Montaż odbiorników telewizyjnych na ścianie możliwy jest dzięki dwóm rodzajom uchwytów. Obrotowe skierowane są do osób, którym zależy przede wszystkim na możliwości dowolnego regulowania położenia urządzenia, a także dostosowywania kąta jego nachylenia. Płaskie uchwyty na telewizor to z kolei idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy przede wszystkim na aspekcie wizualnym oraz na zmniejszeniu ilości miejsca zajmowanego przez telewizor w pomieszczeniu. Większość modeli płaskich jest regulowana, co oznacza, że gwarantują one najmniejszą możliwą odległość pomiędzy ścianą a odbiornikiem, przy zachowaniu możliwości regulacji kąta, pod jakim nachylony jest telewizor względem oglądającego. Istnieją również uchwyty, które takiej regulacji nie posiadają. Mają za to uproszczoną konstrukcję ramienia, dzięki czemu możemy zaoszczędzić dodatkowe centymetry w odległości między ścianą a telewizorem.

Jak wybrać płaski uchwyt do TV?

Przystępując do wyboru uchwytów do telewizora, należy zacząć od określenia swoich potrzeb i preferencji co do położenia odbiornika. W przypadku wnętrza, w którym odgrywa on rolę funkcjonalnej dekoracji służącej rozrywce i jest oglądany z pozycji widza na kanapie lub na fotelu, zazwyczaj najlepiej sprawdzi się płaski uchwyt na telewizor, który oprócz szybkiego montażu daje świetny efekt wizualny. W przypadku tego typu mocowania dobrze jest zawczasu pomyśleć o sposobie umiejscowienia kabli w taki sposób, aby maksymalnie podkreślić aspekt estetyczny. Decydując się na zakup konkretnego uchwytu, należy przede wszystkim sprawdzić wagę telewizora (aby nie przekraczała dopuszczalnego obciążenia uchwytu) i rozstaw otworów montażowych w telewizorze w osi pionowej i poziomej. Na podstawie tych parametrów można dobrać uchwyt. Jeśli dane urządzenie jest zgodne ze standardem VESA, automatycznie będzie również kompatybilne z większością uchwytów, jednak i tak warto wykonać odpowiednie pomiary.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium