Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Obecnie coraz częściej można się spotkać z klimatyzacją w mieszkaniach. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na takie udogodnienie, ponieważ instalacja jest droga a koszty eksploatacji wysokie. Dla tych osób przygotowaliśmy szeroką ofertę wentylatorów, które potrafią sprawić wielką ulgę w nawet najbardziej upalne dni. W tej kategorii znajdują się małe wentylatory biurkowe, ale także wentylatory stojące i kolumnowe.

Jaki wentylator do domu? Biurkowy czy stojący?

Pierwsze pytanie dotyczące wyboru wentylatora domowego będzie zapewne dotyczyło jego rodzaju. Wyróżniamy trzy różne, z czego każdy będzie miał nieco odmienne zastosowanie. Wentylator biurkowy to minimalistyczne rozwiązanie do postawienia na biurku i schłodzenia jego bezpośredniej okolicy. Jeśli mamy więcej miejsca, to zdecydowanie lepiej wybrać wentylator stojący, który jest urządzeniem wydajniejszym i do postawienia na podłodze. Będzie on z całą pewnością droższy, jednak duża średnica pozwoli na wydajniejsze schłodzenie większej powierzchni. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce na biurku, a działanie wentylatora stojącego będzie odczuwalne w całym pomieszczeniu. 

Wentylator stojący z pilotem

Przy zakupie wentylatora stojącego warto rozważyć opcję sterowania pilotem. W przeciwieństwie do wentylatora biurkowego model stojący będzie poza zasięgiem naszych rąk podczas pracy czy wypoczynku. Dzięki sterowaniu pilotem możemy więc zmienić moc działania, a także wyłączyć wentylator lub też załączyć funkcję obrotu bez wstawania z łóżka! Dodatkowo część modeli ma opcję ustawienia timera i różne tryby, w tym dziecięcy i nocny, co tym bardziej zachęca do skorzystania ze zdalnego sterowania. Wentylatory stojące z pilotem są jednak nieco droższe, więc rozważmy, czy naprawdę potrzebujemy aż takiej wygody. 

Wentylator stojący czy kolumnowy?

Jeśli chodzi o wentylatory wolnostojące, to argumentem przeciw może być brak miejsca w pomieszczeniu na takie urządzenie. Z tego powodu powstały wentylatory kolumnowe, które w niczym nie ustępują tym stojącym. Ich zasada działania opiera się na kilku małych wentylatorach umieszczonych pionowo, co pozwala zmniejszyć ilość potrzebnego miejsca. Do tego, gdy wentylator kolumnowy oscyluje, nie ma szansy o zahaczenie o jakiś element pomieszczenia i narobienie szkód. Warto także zwrócić uwagę na nowoczesny design, którym to mogą się pochwalić niektóre modele. 

Wentylator, cyrkulator a klimator – czym się różnią?

Wentylatory nie są jedynym sposobem na radzenie sobie z upałem bez instalowania klimatyzacji. Dostępne są na rynku także cyrkulatory i klimatory, których działanie jest jednak nieco inne. Te pierwsze nie chłodzą powietrza w sposób bezpośredni, ale wprawiają go w ruch, co pozwala wyrównać temperaturę w całym pomieszczeniu. Są one przydatne nie tylko w lecie, ale także w zimie, gdzie postawione przy grzejniku rozprowadzą ciepło po całym wnętrzu. Klimatory z kolei to nic innego jak wentylatory z opcją chłodzenia za pomocą zmrożonych wkładów z wodą. Pozwalają uzyskać efekt zbliżony do klimatyzacji, jednak niezbyt długotrwały i na małym obszarze.

Internauci szukali również: wentylator stojący, wentylator stojący z pilotem, wentylatory stojące, wentylator stojący kolumnowy, wentylatory przenośne, wentylatory pokojowe stojące, wentylator pokojowy stojący, wentylator kolumnowy czy warto, wentylatory stojące pokojowe, wentylator stojący czy kolumnowy, wentylator kolumnowy stojący, wentylator biurkowy z pilotem, wentylatory stojące producent, wentylator stojący promocja, wentylator pokojowy stojący cena, wentylatory pokojowe kolumnowe, jaki wentylator stojący do domu, wentylatory domowe stojące, wentylatory domowe stojące na pilota, wentylatory stojące na pilota, wentylator stojący ceny, wentylator kolumnowy sklep, wentylator podłogowy cena, wentylatory istore, wentylator biurkowy sklep, wentylatory kolumnowe stojące, wentylator stojący sklep, wentylator stojący obrotowy, wentylatory stojące ceny, wentylatory stojące z pilotem, jaki wentylator biurkowy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium