Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Oferujemy Państwu kurtyny powietrzne, które sprawdzą się zarówno w ogrzewanych, jak i klimatyzowanych pomieszczeniach. Urządzenie to jest niezbędnym elementem wszystkich pomieszczeń narażonych na częstą utratę ciepła lub chłodu w związku z otwieraniem drzwi wejściowych.

Czym są kurtyny powietrzne?

Kurtyny powietrzne to urządzenia montowane zazwyczaj nad drzwiami wejściowymi w środku budynku. Ich działanie polega na tworzeniu niewidzialnej bariery dla powietrza zewnętrznego. Prościej rzecz ujmując, dzięki tym urządzeniom mamy możliwość zachowania czystego, ciepłego bądź chłodnego powietrza w budynku (zależnie od preferencji i pory roku) nawet w trakcie nieustannego otwierania drzwi do lokalu. Kurtyna powietrzna działa w ten sposób, że zasysa powietrze znajdujące się wewnątrz pomieszczenia i wypuszcza je w przestrzeń przed drzwiami, tworząc właśnie „kurtynę’’. Jest nią strumień powietrza, który zapobiega dostawaniu się do środka budynku zanieczyszczeń takich jak spaliny, kurz czy owady oraz pomaga zachować pożądaną temperaturę w pomieszczeniu.

Kurtyny grzewcze – zastosowanie

Kurtyny powietrzne mają swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie w wyniku częstego otwierania drzwi wejściowych istnieje spore ryzyko utraty ciepłego i czystego powietrza wewnętrznego. Najczęściej korzysta się z nich w restauracjach, barach, hotelach, centrach handlowych i innych lokalach, w których pełnione są różnego rodzaju usługi. Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy także z faktu, iż istnieje możliwość i sens zakupu kurtyny powietrznej do domu. Urządzenie to odnajdzie się bowiem wszędzie tam, gdzie chcemy zminimalizować koszty związane z ogrzewaniem lub ochładzaniem budynku.

Kurtyny powietrzne z termostatem – dlaczego warto?

Głównym założeniem tego typu kurtyny jest oszczędność pieniędzy wynikająca z ograniczenia ciepła albo chłodu powstałego przy użyciu klimatyzacji. Nie ma jednak mowy o oszczędności, jeśli urządzenie to będzie działało bez przerwy. Dlatego właśnie warto postawić na kurtynę powietrzną z termostatem. Dzięki niemu będzie ona uruchamiana zawsze wtedy, gdy pojawi się różnica temperatur w pomieszczeniu. Czyli gdy będzie naprawdę potrzebna.

Kurtyna grzewcza, chłodząca i oczyszczająca – zalety urządzenia 3w1

Musimy pamiętać o tym, że niezależnie od pory roku i panującej pogody, różnica temperatur panujących w pomieszczeniu i na zewnątrz zawsze będzie skutkowała wymianą ciepła. Albo ucieczką ciepła z lokalu i wymianą na chłodne powietrze, albo na odwrót – wymianą chłodnego klimatyzowanego powietrza na ciepłe. Przed nieprzyjemnymi skutkami tego zjawiska, czyli obniżonym komfortem i zwiększonymi kosztami ogrzewania lub klimatyzacji, ochroni właśnie kurtyna powietrzna. Posiada ona zazwyczaj trzy tryby odpowiednie dla danej pory roku. Są to: tryb powietrza gorącego, ciepłego oraz zimnego.

Internauci szukali również: kurtyna izolacyjna, kurtyna powietrzna samochodowa, kurtyna powietrzna grzewcza, kurtyny gazowe, kurtyny powietrzne sklep

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium