Kabel antenowy koncentryczny to obowiązkowy element każdej instalacji odpowiadającej za przesył sygnału do odbiornika telewizyjnego. Pozwala na odbieranie fal telewizyjno-radiowych. To jeden z tych składników instalacji, dzięki którym możesz cieszyć doskonałą jakością dźwięku i obrazu, bez obaw o jakiekolwiek zakłócenia. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę, kupując akcesoria dostępne w tej kategorii? Jak wybrać najlepszy kabel koncentryczny? Czy może być on zastosowany na zewnątrz? Dowiedz się więcej na temat akcesoriów zgromadzonych w tej kategorii i wybierz model, który odpowiada Twoim oczekiwaniom. Przekonaj się, że warto kupować w sklepie Ihaa.

Do czego jest potrzebny kabel koncentryczny antenowy?

Najlepsze kable do anteny satelitarnej wyróżniają się najwyższą jakością wykonania oraz doskonałymi parametrami. Ich wnętrze to solidna miedziana żyła o optymalnej grubości, która zapewnia przepływ sygnału najlepszej jakości. Warto zwrócić uwagę, czy konkretny kabel koncentryczny antenowy został wyposażony w solidny splot, który efektywnie zabezpiecza sygnał przed niepożądanymi zakłóceniami z otoczenia. Należy mieć świadomość, że najtańsze akcesoria czasami mogą okazać się niewystarczające, przez co nie będą nadawać się do stosowania na zewnątrz. Jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedniego zakupu? Taki przewód może się kruszyć, a w efekcie tracić swoje właściwości i generować poważne trudności w odbiorze sygnału.

Przewód antenowy zewnętrzny musi mieć trwałą izolację zewnętrzną. To ważne, aby był odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, tj. wahania temperatur, wysoka wilgoć. Chcąc wybrać najlepszy model, warto sprawdzić, czy spełnia on wymagania stawiane przed sprzętami tego typu. Istotną informacją jest np. informacja o potwierdzeniu parametrów jakościowych w warunkach laboratoryjnych oraz potwierdzeniu ich przez Polski Instytut Łączności. Przewody antenowe różnią się także długością. Jednak ta kwestia jest indywidualna i należy kupić taki produkt, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb. Dostępne są opcje 15 m, 25 m, 100 m, a nawet 300 m!

Jaki przewód koncentryczny antenowy wybrać?

Jeżeli zamierzasz kupić kabel do anteny satelitarnej, zwróć uwagę na kilka podstawowych wartości i właściwości, dzięki którym uda Ci się określić dokładnie jakość produktu. Wśród istotnych parametrów warto wymienić efektywność ekranowania. To bardzo ważne, ponieważ ekranowanie przyczynia się do ograniczenia szumu elektrycznego i obniża jego wpływ na sygnały, a także redukuje wpływ promieniowania elektromagnetycznego. Ma to bezpośredni wpływ na jakość, czyli czystość i stabilność przesyłanego sygnału. Skuteczność ekranowania ma znaczenie dla możliwości równoległego prowadzenia większej liczby kabli. Drugim istotnym parametrem jest tłumienność. Wartość ta określa jakość kabla przy uwzględnieniu osłabienia przesyłanego sygnału i wzrost odległości. Im niższa wartość tego wskaźnika, tym lepiej.

Zanim kupisz konkretny przewód koncentryczny antenowy, upewnij się, jaki rodzaj rdzenia zastosowano w konkretnym produkcie. Materiał wykonania żyły głównej (a także jej grubość) wpływa na tłumienie sygnału w przewodzie. Do produkcji wykorzystuje się miedź lub stal miedziowaną. Dla zachowania optymalnej stabilności i klarowności sygnału niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego oplotu oraz solidnej izolacji zewnętrznej. Ma to znaczenie dla zachowania funkcjonalności przewodu, który będzie narażony na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Producenci dążą do tego, aby tworzone propozycje mogły być użytkowane przez wiele lat i nie stanowiły ograniczeń dla oglądania ulubionych programów, ani nie były zagrożeniem dla bezpieczeństwa użytkowników.

Czy warto kupić kabel koncentryczny w sklepie internetowym Ihaa?

W ofercie sklepu Ihaa znajdziesz kable antenowe pochodzące od najlepszych producentów, którzy dbają o wysoką jakość materiałów i precyzję wykonania. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybrane rozwiązanie będą pracować bezawaryjnie. Dla Ciebie oznacza to możliwość oglądania ulubionych audycji bez obaw o zakłócenia sygnału. Kabel koncentryczny antenowy ma być gwarancją bezpieczeństwa dla urządzeń, do których jest podłączony, a także dla użytkowników. Jeżeli chcesz być zadowolony z zakupów, wybierz przewód koncentryczny antenowy, którego rdzeń jest wykonany z wytrzymałych materiałów, a jego zewnętrzna warstwa gwarantuje wieloletnią żywotność nawet w trudnych warunkach otoczenia.

Każdy kabel koncentryczny, który znajdziesz w naszym sklepie, spełnia wymagania najbardziej wymagających użytkowników, zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Mamy świadomość, że kabel koncentryczny zewnętrzny powinien być jak najmniej widoczny, a jeżeli nie mamy możliwości go ukryć, powinniśmy dopasować go do rodzaju i koloru elewacji budynku. Dzięki temu uda się zachować nienaganną estetykę!

Zapoznałeś się z naszym asortymentem, ale wciąż masz wątpliwości, który produkt jest najlepszy? Skorzystaj z dogodnej metody kontaktu i zadaj pytanie naszym doradcom. Chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości i doradzimy podczas zakupów. Wciąż poszerzamy wiedzę i zdobywamy cenne doświadczenie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium