Opcje przeglądania
Standard VESA
Standard VESA
Standard VESA
Cena
  • od
    do

Ergonomia pracy jest bardzo ważnym aspektem naszej codzienności. Podczas gdy coraz więcej czasu spędzamy przy biurku, powinniśmy zwracać więcej uwagi na odpowiednie ułożenie i zamocowanie monitora. Dzięki prostym zabiegom z użyciem uchwytu do monitora możemy szybko zwiększyć komfort, a tym samym i wydajność pracy.

Co daje zamontowanie uchwytu do monitora?

Większość współcześnie dostępnych monitorów posiada nóżkę, która pozwala na stabilne postawienie urządzenia na biurku. Takie rozwiązanie co prawda umożliwia korzystanie z monitora, jednak nie daje swobody pełnego dopasowania i regulacji wysokości i nachylenia ekranu. Dobra regulacja do indywidualnych potrzeb jest bardzo ważna w zachowaniu odpowiedniej pozycji ciała w czasie pracy. To właśnie ona w czasie długotrwałej pracy przy biurku bezpośrednio przekłada się na zdrowie naszego kręgosłupa.

Dodatkową zaletą posiadania uchwytu do monitora jest łatwiejsze utrzymanie porządku, estetyczne ułożenie kabli (dzięki systemowi zarządzania kablami) oraz możliwość ustawienia kilku monitorów obok siebie na tej samej wysokości.

Uchwyty do monitora – sposoby mocowania

W naszej ofercie posiadamy uchwyty biurkowe, których głównymi zaletami są łatwość w montażu oraz świetna stabilność. Część dostępnych uchwytów jest wyposażona w dwa rodzaje mocowań:

  • Wytrzymała klamra montażowa na krawędzi biurka bez konieczności wiercenia – takie rozwiązanie odznacza się szybkością i prostotą montażu, który zajmuje dosłownie kilka minut. Dodatkowo uchwyt po zdjęciu z biurka nie pozostawi żadnego śladu.
  • Montaż poprzez otwór w blacie – bardziej radykalne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się jeszcze większą stabilnością. Dodatkowo taki montaż pozwala na umieszczenie uchwytu nie tylko na krawędzi, ale również bliżej środka biurka.

Rodzaje uchwytów do monitora

Aby sprostać wymaganiom jak największej grupy klientów, w naszym sklepie znajdą Państwo kilka rodzajów uchwytów:

  • Uchwyty na dwa monitory – pozwalają na zamontowanie równocześnie dwóch ekranów. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na ograniczenia wagowe produktu i dobrać odpowiedni do specyfikacji sprzętu.
  • Uchwyty do monitora z pełną regulacją – takie, które pozwalają na zmianę ustawienia ekranu w osi pionowej, poziomej oraz regulację odległości monitora (można go przybliżyć lub oddalić od siebie).
  • Uchwyty obrotowe – pozwalają na regulację kąta nachylenia monitora, jednocześnie dając możliwość obrócenia ekranu nawet o 360 stopni, co jest przydatne na przykład w czasie wygłaszania prezentacji multimedialnej.
  • Uchwyty wyposażone w sprężynę gazową – pozwalają na płynną regulację ustawienia monitora. Szczególnie polecane dla użytkowników często zmieniających pozycję podczas pracy.

Uchwyt do monitora, czyli inwestycja w zdrowie i wygodę! 

Aby zachować jak najlepszą wydajność podczas wykonywania biurowych obowiązków, trzeba w pierwszej kolejności zadbać o własne stanowisko pracy. Niezależnie od tego, czy pracujemy w domowym zaciszu, czy w zatłoczonym biurze, podstawowe zasady powinny być niezmienne i oczywiste dla wszystkich. Wygodne, przeznaczone do pracy biurowej krzesło i biurko są najbardziej typowymi atrybutami wydajnego pracownika. Za odpowiednie nachylenie i wysokość ekranu odpowiada z kolei dobrze dobrany i ustawiony uchwyt do monitora. Warto zainwestować w dobrze skomponowane stanowisko pracy, dzięki któremu nie tylko podniesiemy wydajność pracy, ale co ważniejsze zadbamy o własne zdrowie i kondycję organizmu na długie lata!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium