Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Montaż oświetlenia rowerowego jest regulowany przepisami prawa. Dla zapewniania użytkownikom wspólnego bezpieczeństwa na drodze ustawodawcy podjęli decyzje o tym, że każdy rower musi być bezwzględnie wyposażony w białą lampkę rowerową z przodu, a także drugą czerwoną z tyłu. Jeśli więc jesteś odpowiedzialny i nie chcesz łamać przepisów, a ponadto zależy Ci na bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu wyposaż się w najlepsze oświetlenie rowerowe w sklepie Ihaa. W naszym asortymencie znajdziesz jedynie najwyższej klasy produkty, które spełniają wszystkie wymagane standardy. Nie tylko naładujesz oświetlenie rowerowe usb, ale możesz wyposażyć się nawet w powerbank rowerowy, który zapewni stały dopływ energii. Dobra lampka rowerowa to taka, która się nie psuje, a jej używanie jest w pełni intuicyjne. Zobacz co mamy w ofercie, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Lampka rowerowa 450lm VA0072 VAYOX

Lampka rowerowa 450lm VA0072 VAYOX

Producent: Vayox
Cena: 79,90 zł
zobacz więcej
Lampka rowerowa tylna VA0117 Vayox

Lampka rowerowa tylna VA0117 Vayox

Producent: Vayox
Cena: 23,90 zł
szt.
zobacz więcej

Światła rowerowe — do czego służą?

Konieczność posiadania sprawnego oświetlenia rowerowego reguluje rozporządzenie Ministra Transportu. Celem tego prawa jest ochrona uczestników drogi przed nieoczekiwanymi wypadkami, które mogą wynikać z niedużej widoczności na trasie. Nie zawsze droga jest świetnie oświetlona. Zdarzają się miejsca, gdzie nie ma dużych lamp ulicznych. W takiej sytuacji po zmroku światła rowerowe są absolutnie niezbędne, żeby uniknąć kolizji, a także bardzo dokładnie widzieć trasę, po której się jedzie. Może się również zdarzyć, że w ciągu dnia pogoda będzie niesprzyjająca — na przykład pojawi się ograniczająca widoczność mgła. W takiej sytuacji sprawne oświetlenie rowerowe także będzie nieocenionym wsparciem. W dzisiejszych czasach takie urządzenia są bardzo nowoczesne i po dokonaniu zakupu nie musisz się już o nic martwić. Nie czekaj więc i kup w naszym sklepie Ihaa najlepszą lampkę rowerową, zarówno na przód, jak i tył swojego pojazdu.

Jak wybrać świetlenie rowerowe przednie?

Kupując przednie światło rowerowe, warto pamiętać o kilku ważnych sprawach. W lampkach rowerowych stosuje się diody LED. Ten rodzaj oświetlenia jest bardzo wydajny i energooszczędny Pierwszym istotnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze światła przedniego jest moc, którą wyraża się w lumenach. Przekłada się ona bezpośrednio na zasięg wiązki światła, która musi być odpowiednio intensywna, aby sprawnie oświetlać drogę nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, czy późnym wieczorem. Zwróć uwagę, czy światło rowerowe jest wyposażone w różne tryby świecenia, np. pulsacyjny, stroboskop, czy sos. Umożliwi to sprawniejszą komunikację z innymi uczestnikami ruchu. Kiedy zdarzy się coś nieoczekiwanego, będziesz mógł liczyć na ich pomoc.

Lampka rowerowa może być zasilana akumulatorowo, dzięki podłączeniu do sieci elektrycznej. Należy zwrócić uwagę na czas ładowania urządzenia, a także jego późniejszej pracy. Oświetlenie rowerowe USB to bardzo nowoczesne i wygodne rozwiązanie, które sprzyja nie tylko wydajnemu gospodarowaniu prądem, ale również oszczędzaniu pieniędzy. Oprócz tego niektóre urządzenia wyposażone są w dodatkową funkcję powerbank rowerowy, która pozwala na magazynowanie energii niezbędnej do działania sprzętu. Bardzo ważne, aby światełko był odporny na uszkodzenia, w tym również działanie kurzu i wody. Odpowiednio wytrzymałym materiałem, z którego może być wykonana obudowa jest na przykład aluminium. Sprzęt ma niewielkie rozmiary i przeważnie wyposażony jest w ułatwiający mocowanie uchwyt. Co ciekawe świateł rowerowych można często używać także jako latarki, co może być wygodnym ułatwieniem dla każdego, kto nie chce przechowywać w domu zbyt dużej liczby przedmiotów. 

Jaka lampka rowerowa tylna?

Wybierając światło rowerowe tylne musisz mieć świadomość, że w tym miejscu powinna być zamontowana czerwona lampka. Także i w tym wypadku należy zainteresować się mocą emitowanego światła wyrażaną w lumenach oraz zasięgiem wiązki. Różne tryby pracy pozwalają na bardziej precyzyjne sygnalizowanie swoich intencji na drodze innym uczestnikom ruchu. Nie bez znaczenia jest także łatwość montażu sprzętu. Światła rowerowe muszą być wykonane w taki sposób, aby każdy sobie poradził z ich założeniem. W tym celu producenci dodają do swoich urządzeń na przykład specjalne ergonomiczne uchwyty.

Zasilanie akumulatorowe to najwygodniejsza forma — w przypadku rozładowania zawsze można podłączyć światło rowerowe tylne do prądu. Nie stanowi to dużego problemu, jest proste i intuicyjne. Przed zakupem sprawdź jak długo sprzęt się ładuje oraz maksymalny czas jego pracy. Oświetlenie rowerowe USB to bardzo wygodna, a na dodatek energooszczędna opcja. Solidnie wykonana obudowa chroni je z kolei przed uszkodzeniami mechanicznymi i wpływem wilgoci. Rowerem jeździmy nie tylko w piękne słoneczne dni. Trzeba być przygotowanym także na gorszą pogodę. Lampka musi działać także w czasie ulewy. Zastanawiając się nad zakupem światła rowerowego tylnego musisz wziąć pod uwagę wszystkie te elementy. W naszym sklepie Ihaa kupisz wszystkie niezbędne do bezpiecznej jazdy akcesoria w tym najlepsze światło rowerowe i powerbank rowerowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium