Opcje przeglądania

Rozdzielacz antenowy służy do rozdzielania sygnału płynącego z jednej anteny telewizyjnej na większą liczbę telewizorów. Może przekazywać transmisję pochodzącą telewizji cyfrowej DVB-T, kablowej, a także satelitarnej Zdarza się, że w jednym gospodarstwie domowym znajduje się kilka odbiorników, ponieważ osoby, które w nim mieszkają, mają różny gust i lubią oglądać inne programy. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wyposażenie każdej z nich w oddzielny telewizor, aby mogła oglądać dokładnie to, na co ma ochotę. Ten niewątpliwy komfort może w prosty sposób zapewnić właśnie rozgałęźnik antenowy. Dzięki tym niepozornym urządzeniom w prosty sposób unikniecie kłótni o pilota i raz na zawsze zakończycie spory wokół tematu, co włączyć na wspólnym odbiorniku. Jeśli taka perspektywa wydaje się kusząca, wyposaż się koniecznie w rozdzielacz sygnału tv, który pozwoli w pełni cieszyć się z oferty telewizyjnej każdemu domownikowi. Przejrzyj dokładnie asortyment naszego sklepu, aby kupić najlepszy rozdzielacz sygnału antenowego. Ihaa to najwyższej jakości produkty w dobrych cenach! 

Rozgałęźnik aktywny ART/2

Rozgałęźnik aktywny ART/2

Producent: ART
Cena: 49,00 zł
zobacz więcej
Rozgałęźnik aktywny ART/3

Rozgałęźnik aktywny ART/3

Producent: ART
Cena: 54,90 zł
zobacz więcej
Rozgałęźnik AXING SVE 8-01

Rozgałęźnik AXING SVE 8-01

Producent: Axing
Cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rozgałęźnik RM-4F TELMOR

Rozgałęźnik RM-4F TELMOR

Producent: Telmor
Cena: 47,97 zł
szt.
zobacz więcej
Rozgałęźnik SAT AXING SVE 30-01

Rozgałęźnik SAT AXING SVE 30-01

Producent: Axing
Cena: 22,00 zł
szt.
zobacz więcej

Rozdzielacz antenowy — jak działa? 

Wejście do rozgałęźnika antenowego należy umieścić tam, gdzie w mieszkaniu znajduje się gniazdo TV. To specjalne miejsce, które zostało wygospodarowane właśnie po to, aby każdy miał komfortowy dostęp do wysokiej jakości telewizji najnowszej generacji. Podłączony do niego splitter antenowy może mieć wiele wyjść, które prowadzą do poszczególnych odbiorników. W ten sposób sygnał jest dystrybuowany do wszystkich telewizorów, które znajdują się w danym lokalu. Zostaje przesłany z przewodu koncentrycznego na kilka kolejnych. Co kluczowe, moc sygnału, który został pobrany z gniazda TV, pozostaje identyczna także po rozdzieleniu. Zarówno wejścia jak i wyjścia rozgałęziacza to tak zwane złącza F.

Warto zauważyć, że chociaż rozgałęziacz antenowy wydaje się niepozorny, tak naprawdę bardzo ułatwia życie wielu osobom. Opcja oglądania różnych kanałów przez poszczególnych domowników to niezwykle komfortowe rozwiązanie, które sprzyja zachowania harmonii w gospodarstwie domowym. Jeśli chcesz mieć taką możliwość, odwiedź nasz sklep i skorzystaj z niej już dziś.

Rozgałęźnik antenowy — rodzaje

Wybierając rozdzielacz antenowy zastanów się, jak wiele planujesz posiadać odbiorników telewizyjnych w przyszłości. Na rynku dostępne są produkty z różną liczbą wyjść. Może to być 2, 4, a nawet więcej opcji. Czasami warto się wyposażyć w model, który oferuje większą ilość wyjść, aby być przygotowanym na zwiększenie się liczby odbiorników telewizyjnych w mieszkaniu w przyszłości. Warto ubezpieczyć się na różne ewentualności i zawczasu kupić rozdzielacz sygnału tv. Trzeba pamiętać także o tym, że na rynku znajdują się produkty przeznaczone do użytku wewnętrznego, ale także zewnętrznego. Ten drugi ich rodzaj powinien być wykonany z wyjątkowo wytrzymałych materiałów.

Na rynku można znaleźć zarówno aktywne, jak i pasywne rozgałęźniki antenowe. Te aktywne nie tylko przekazują sygnał, ale także go wzmacniają. Są miejsca, w których siła transmisji jest niewystarczająca i w związku z tym pojawiają się niekontrolowane zakłócenia. To właśnie w takich lokalizacjach najbardziej przydadzą się urządzenia wyposażone we wzmacniacz. Jeśli mieszkasz w słabo zaludnionym miejscu w dużej odległości od nadajnika albo ewentualnie na drodze sygnału pojawiają się nieoczekiwane przeszkody pod postacią wysokich budynków, czy skupisk drzew, zastanów się nad zakupem rozgałęziacza sygnału wzbogaconego o wzmacniacz. Warunkiem jest podpięcie go do prądu. Skorzystanie z rozgałęźnika pasywnego będzie prostsze, ponieważ ma on bardzo nieskomplikowaną budowę. Postaw na taki rozgałęziacz sygnału antenowego, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Splitter antenowy — na co zwrócić uwagę?

Splitter antenowy nie powinien generować strat sygnału. Służy w końcu do tego, aby umożliwiać jego przesyłanie. Powinien więc wykazywać jak najmniejsze tłumienie (wyraża się tę wartość w decybelach). Podstawowe znaczenie ma oczywiście częstotliwość, którą odbiera rozdzielacz sygnału antenowego, ponieważ pozwala ona określić, jaki rodzaj sygnału może przekazywać dalej. 

Nie bez znaczenia pozostaje to, czy obudowa urządzenia jest wystarczająco solidna i trwała. Jeśli żywotność sprzętów ma dla Ciebie znaczenie, wyposaż się w rozdzielacz sygnału tv odpowiedniej jakości, który jest nie tylko odpowiednio obudowany, ale także dobrze izolowany. Warto przyjrzeć się dokładnie parametrom rozgałęziacza antenowego przed zakupem, aby na pewno kupić taki produkt, który będzie najlepiej pasował do naszych potrzeb.

Sprawdź, czy konkretny model rozgałęziacza sygnału posiada funkcję, która sprawia, że do zasilania anteny nie potrzeba więcej niż jednego zasilacza. To duże ułatwienie ograniczające ilość kabli w mieszkaniu, warto więc mieć je na uwadze.

Weź także pod uwagę, czy splitter został wyposażony w odpowiednie ekranowanie. Ta właściwość mówi o tym, czy urządzenie elektroniczne jest odporne na działanie pól elektromagnetycznych pojawiających się z zewnątrz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium