Przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami jest możliwe dzięki prostym i ogólnodostępnym rozwiązaniom. Do tego celu wykorzystuje się niezawodne kable HDMI, dzięki którym można uzyskać stabilne połączenie np. pomiędzy smartfonem a odbiornikiem telewizyjnym. Co oznacza standard HDMI i jakie są jego rodzaje? W tej kategorii naszego sklepu internetowego przygotowaliśmy szeroki wybór różnorodnych modeli o odmiennych właściwościach. Różnią się m.in. wspomnianym wcześniej standardem, a także długością. Który z nich wybrać, aby mieć pewność, że spełni oczekiwania i sprawdzi się w swojej praktycznej roli? Zwróć uwagę na wysoką jakość wykonania i wybierz sprzęt najlepszej klasy. Przekonaj się, że zakupy w Ihaa to gwarancja satysfakcji!

Kabel HDMI - HDMI 3M LB0002-3 LIBOX

Kabel HDMI - HDMI 3M LB0002-3 LIBOX

Producent: Libox
Cena: 10,90 zł
zobacz więcej
Kabel HDMI - HDMI 5M LB0002-5 LIBOX

Kabel HDMI - HDMI 5M LB0002-5 LIBOX

Producent: Libox
Cena: 13,90 zł
zobacz więcej
Kabel HDMI-HDMI super slim 2.0 1,5m LB0054 LIBOX

Kabel HDMI-HDMI super slim 2.0 1,5m LB0054 LIBOX

Producent: Libox
Cena: 19,00 zł
zobacz więcej

Co oznacza standard HDMI?

Choć wiele osób słyszało o tym rozwiązaniu i miało szansę z niego korzystać, to nie każdy ma świadomość, co właściwie oznacza HDMI. Rozwinięcie skrótu to High Definition Multimedia Interface, czyli interfejs multimedialny wysokiej rozdzielczości. W praktyce jest to przewód, który umożliwia płynny przesył danych pomiędzy urządzeniami. W prosty sposób możemy odtwarzać dźwięk i obraz np. odtwarzacz multimedialny z telewizorem lub konsolę i projektor.

Producenci oferują kable HDMI o różnych parametrach, a najważniejszym z nich jest właśnie standard. Chcąc kupić odpowiedni model, należy upewnić się, że konkretne urządzenia obsługują konkretne wejścia. Co więcej, warto zwrócić uwagę na rodzaj końcówki. Najczęściej wykorzystuje się połączenie HDMI-HDMI, ale chcąc podłączyć np. aparat lub kamerę, trzeba kupić kable HDMI z wejściem mini, a do smartfona odpowiednia będzie końcówka micro. Jeżeli zamierzamy wykorzystać przewód do urządzeń mających dostęp do kanału Ethernet, należy wybrać kabel HDMI z dostępem do sieci. Warto dodać, że HDMI kable różnią się także długością. Ten parametr jednak najłatwiej ocenić, ustalając odległość pomiędzy urządzeniami, które chcemy ze sobą połączyć.

Pozostaje pytanie: jak wybrać najlepszy model? Należy dokładnie ocenić własne potrzeby, wiedzieć, pomiędzy jakimi urządzeniami chcemy wymieniać dane i znać ich parametry. Dzięki temu uda się kupić odpowiedni kabel HDMI, który pozwoli uzyskać wysoką jakość obrazu i dźwięku.

Kable HDMI – rodzaje

Wśród najczęściej wymienianych znalazły się  kable HDMI standard 1.4, czyli podstawowe kable, które umożliwiają szybką komunikację dwustronną. To podstawowe narzędzia, które wspierają obsługę obrazu 3D, a zaktualizowane wersje, takie jak HDMI 1.4a lub 1.4b dodatkowo wspierają rozdzielczość 4K, 4096 x 2160 pikseli przy p24. Jeżeli obsługuje kanał Ethernet, może odbierać dane z sieci z maksymalną prędkością 100 Mb/s. Nowsze modele to kable hdmi standard 2.0, które:

  • obsługują rozdzielczość 4096 x 2160 pikseli przy p60,

  • obsługują przepustowość do 18 Gbps,

  • są kompatybilne z rozdzielczością 4K.

W tym przypadku maksymalna szerokość pasma sygnały wynosi 600 MHz. Standard 2.0 można spotkać także pod nazwą High Speed. Osoby, które są posiadaczami urządzeń zaawansowanych i chcą maksymalnie wykorzystać ich możliwości, mogą wybrać kable HDMI standard 2.1, czyli Ultra High Speed. Obecnie są to najbardziej rozwinięte przewody, zapewniające dużą większą szybkość transmisji danych. Dzięki temu możliwa jest obsługa maksymalnej rozdzielczości 7680 x 4320, czyli 8K. W praktyce oznacza to obraz i dźwięk w zdecydowanie lepszej jakości. Jeżeli jednak nie mamy urządzeń, które są dostosowane do tego standardu, nie ma potrzeby, aby w nie inwestować, ponieważ nie uda się wykorzystać ich właściwości.

Na co zwrócić uwagę, kupując kable HDMI?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, najlepsze kable HDMI to te, które są dobrane do sprzętu i oczekiwań użytkowników. Bardzo ważna jest jakość wykonania i rodzaj materiałów zastosowanych podczas produkcji. Choć nie mają one bezpośredniego wpływu na jakość odbioru danych, to wysoka jakość będzie ograniczać obecność zakłóceń zewnętrznych. W sklepie Ihaa zgromadziliśmy różne rodzaje kabli HDMI o odmiennych parametrach. Wśród szerokiej oferty z pewnością każdy klient znajdzie dokładnie ten model, którego potrzebuje. Przygotowaliśmy bogaty wybór sprzętów, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Najlepsze narzędzia wykonane z materiałów wysokiej klasy, wyposażone we wtyki pokryte złotem oraz zabezpieczone elastyczną gumową otuliną pozwalają cieszyć się doskonałą głębią kolorów i krystalicznie czystym dźwiękiem. Gwarantują wysoką skuteczność ekranowania.

Masz wątpliwości, czy wybrany produkt będzie odpowiedni do konkretnych urządzeń? Wszystkie zgromadzone w tej kategorii zapewniają dużą przepustowość i niezawodną pracę. Przedstawiamy nie tylko kable HDMI, ale także inne przewody, rozgałęźniki i zasilacze, dzięki którym będziesz mógł wykorzystać możliwości swoich urządzeń w domu. Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości. Złóż zamówienie i już teraz przekonaj się o najwyższej jakości prezentowanych w tej kategorii rozwiązań. Wybrany sprzęt dostarczymy pod wskazany adres bezpiecznie i szybko!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium