Opcje przeglądania

Trudno znaleźć osobę, która nie lubi oglądania telewizji. Większość z nas śledzi seriale albo kibicuje jakiejś sportowej drużynie, co jest możliwe przede wszystkim dzięki obecności odbiornika telewizyjnego w mieszkaniu. Nie zawsze jednak ulubione programy działają bez zarzutu. Wzmacniacz sygnału antenowego służy do tego, aby znacząco poprawić jakość sygnału pochodzącego z anteny zewnętrznej. Czasami zdarza się jednak tak, że sygnał, który wyłapuje sama antena, jest za słaby, aby wyświetlić transmisję w odpowiedniej jakości i wtedy przydaje się właśnie wzmacniacz, aby poprawić odbiór treści. Zasilacze antenowe zaś zapewniają zaś stały dopływ prądu do wzmacniaczy. Zapoznaj się z ofertą tych produktów w naszym sklepie i wybierz takie, które sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku. Wzmacniacz sygnału tv i zasilacz antenowy dvb-t to podstawowe wyposażenie każdego domu

Zasilacz antenowy BLOW stabilizowany 17788#

Zasilacz antenowy BLOW stabilizowany 17788#

Producent: Blow
Cena: 9,90 zł
zobacz więcej
Zasilacz antenowy DigiActiv Digital360 Vayox

Zasilacz antenowy DigiActiv Digital360 Vayox

Producent: Vayox
Cena: 20,00 zł
zobacz więcej
Zasilacz Antenowy polski TAMIZA

Zasilacz Antenowy polski TAMIZA

Cena: 19,90 zł
zobacz więcej
Zasilacz antenowy regulowany LBZ-02 LIBOX

Zasilacz antenowy regulowany LBZ-02 LIBOX

Producent: Libox
Cena: 9,90 zł
zobacz więcej
Zasilacz antenowy uniwersalny LBZ-01/21 LIBOX

Zasilacz antenowy uniwersalny LBZ-01/21 LIBOX

Producent: Libox
Cena: 8,90 zł
zobacz więcej
Zasilacz antenowy z gniazdem "F" LBZ-03 LIBOX

Zasilacz antenowy z gniazdem "F" LBZ-03 LIBOX

Producent: Libox
Cena: 9,49 zł
zobacz więcej

Wzmacniacz sygnału antenowego — do czego służy?

Problemy z jakością sygnału telewizyjnego mogą mieć różne przyczyny. Jedną z nich jest lokalizacja. Jeśli Twój dom znajduje się w dużej odległości od nadajnika, mogą wystąpić niespodziewane zakłócenia transmisji. Podobnie się dzieje, jeśli w otoczeniu pojawiają się duże przeszkody, na przykład budynki, drzewa lub nierówności terenu. Takie problemy zdarzają się nawet w dużych aglomeracjach, a mniejsze miasteczka, czy wsie są na nie szczególnie narażone. W miejscach słabo zaludnionych mogą pojawiać się nawet większe obszary pozbawione dobrej jakości sygnału telewizyjnego. Idealnej jakości obrazu i dźwięku nie sprzyja również dzielenie sygnału z anteny na kilka odbiorników telewizyjnych. Jeśli coś takiego się wydarzy na ekranie, mogą pojawić się zaciemnienia, czy przerwy w emisji programu. Nikt nie lubi, kiedy podczas oglądania umykają mu ważne wątki, dlatego należy przeciwdziałać takiej sytuacji od razu.

W przypadku zakłóceń sygnału telewizyjnego to przedwzmacniacz antenowy ma za zadanie dokonania korekcji błędów. Chociaż nie wydaje się to bardzo poważną funkcją, wystarczy sobie wyobrazić, jak uciążliwa jest transmisja, którą cały czas coś przerywa. Aby nie dopuścić do takich uniedogodnień, należy pamiętać o zakupie odpowiedniego wzmacniacza sygnału antenowego, który sprawi, że oglądanie telewizji będzie czystą przyjemnością i nic nie wpłynie negatywnie na jakość odbieranych treści. Wraz z zasilaczem antenowym dvb-t2 wzmacniacz sygnału tv stanowi zestaw podstawowy do klarownego odbioru wszystkich stacji. 

Wzmacniacz sygnału satelitarnego — na co zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiedni wzmacniacz sygnału satelitarnego, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych zagadnień. Najważniejsza jest częstotliwość, jaką odbiera urządzenie. Trzeba również zwrócić uwagę na wartość wzmocnienia, które może sięgać od kilkunastu do kilkudziesięciu db. Spore znaczenie przy wyborze odpowiedniego wzmacniacza sygnału tv ma parametr szumów własnych. Znając te wartości, bez trudu znajdziesz taki sprzęt, który sprawdzi się u Ciebie.

Urządzenie można podłączyć do odbiornika na przykład przy użyciu gniazda F, które jest kompatybilne z większością anten. Przedwzmacniacz antenowy należy wpiąć na odcinku antena-rozgałęźnik lub antena-tuner/telewizor. Warto zwrócić uwagę na to, czy urządzenie jest łatwe w montażu. Sprawdź także, w jakiego typu obudowę zostało wyposażone. Powinna być ona solidna i wytrzymała, aby nie uległa żadnemu uszkodzeniu. Może być wykonana na przykład z aluminium. Warto wspomnieć, że wysokiej klasy sprzęt nie powinien przepuszczać napięcia do anteny. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego wzmacniacza sygnału satelitarnego, weź pod uwagę wszystkie omówione elementy. 

Co to jest zasilacz antenowy?

Przedwzmacniacz antenowy nie jest jednak jedynym sprzętem, w który należy się wyposażyć. Rozważ również zakup zasilacza antenowego, który służy do zasilania wzmacniaczy w antenach dostarczających sygnał telewizyjny. Taki sprzęt jest przystosowany do pracy ciągłej. Doprowadza prąd stały przez kabel antenowy, ewentualnie inny przewód elektryczny. Bez zasilacza antenowego dvb-t cała instalacja byłaby niekompletna. Taki sprzęt może być wyposażony w diodę LED, która informuje o tym, że wszystko sprawnie działa. Kupując to urządzenie, zwróć uwagę na napięcie wejścia i napięcie wyjścia, a także długość przewodu, aby nie był za krótki, ale także nie plątał się pod nogami. Zastosowanie zasilacza antenowego dvb-t ma być przede wszystkim wygodne. Urządzenie wyposażone jest w specjalne zabezpieczenie, które całkowicie eliminuje ryzyko przegrzania, nie musisz się więc niczego obawiać.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem zasilacza antenowego, koniecznie przejrzyj dostępny w naszym sklepie asortyment. W Ihaa sprzedajemy tylko najwyższej jakości produkty, dzięki którym żaden problem techniczny nie będzie dla Ciebie dużym wyzwaniem. Zapoznaj się dokładnie z naszą ofertą, a na pewno znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria, których do tej pory jeszcze Ci brakowało, a w tym także zestaw do poprawnego odbierania sygnału telewizyjnego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium