Opcje przeglądania

Szukasz najlepszej anteny kierunkowej o dużym zysku, która zagwarantuje Ci dostęp do ulubionych kanałów telewizyjnych? Dowiedz się więcej na temat mechanizmu działania tego typu urządzeń. Sprawdź, w jakiej sytuacji warto zdecydować się na ich montaż. Masz wątpliwości, która antena kierunkowa powinna trafić właśnie do Twojego mieszkania? Skorzystaj z profesjonalnego doradztwa naszych fachowców i wybierz rozwiązanie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Antena DUPLEXA VHF/UHF BARCZAK

Antena DUPLEXA VHF/UHF BARCZAK

Producent: Barczak
Cena: 65,99 zł
zobacz więcej
Antena kierunkowa cyfrowa LB1900 pasywna Libox

Antena kierunkowa cyfrowa LB1900 pasywna Libox

Producent: Libox
Cena: 59,90 zł
zobacz więcej
Antena kierunkowa DVB-T HN39

Antena kierunkowa DVB-T HN39

Producent: Libox
Cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej

Na czym polega mechanizm działania anten kierunkowych?

Anteny kierunkowe muszą być ustawione dokładnie w kierunku nadajnika, aby mogły sprawnie radzić sobie z odbiorem sygnału. Zazwyczaj charakteryzują się dużym zyskiem, dzięki czemu doskonale radzą sobie z odbiorem sygnału z odległości wyższej niż 45 kilometrów bez konieczności montażu wzmacniacza. Należy pamiętać, że wpływa na to nie tylko rodzaj anteny, ale także ukształtowanie terenu i wszystkie sztuczne oraz naturalne przeszkody, tj. wysokie budynki czy wzgórza. Masz do wyboru także anteny siatkowe, które odbierają sygnał DVB-T większym kątem niż anteny kierunkowe i w niektórych lokalizacjach to one mogą sprawdzić się lepiej (głównie w miastach o gęstej zabudowie).

Anteny kierunkowe sprawdzają się na dużych dystansach jeżeli nie dochodzi do zakłócenia widoczności. Na zwiększenie zasięgu wpływa skierowanie mocy nadawczej w określoną stronę. Wpływa to także na redukcję zakłóceń w odbiorze sygnału. Antena kierunkowa o dużym zysku ma nieduży obszar promieniowania, który określa konkretna wartość kąta otwarcia. Dlatego ten rodzaj urządzeń musi być precyzyjnie zamontowany, aby użytkownik mógł cieszyć się wysoką jakością obrazu i dźwięku.

Jak wybrać najlepszą antenę kierunkową? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu anteny kierunkowej, określ dokładnie, jakie czynniki mogą wpływać na ograniczenie jakości sygnału. Wśród istotnych parametrów, na które należy bezwzględnie zwrócić uwagę przed zakupem jest częstotliwość. W zdecydowanej większości przypadków optymalnym wyborem są anteny szerokopasmowe. Kolejną wartością jest określenie zysku energetycznego. Ogólna zasada mówi, że im większy zysk energetyczny, tym lepsza wydajność konkretnego sprzętu. Kolejną kwestią jest dopasowanie właściwego kabla do naziemnej anteny kierunkowej, który został wyposażony w odpowiednią liczbę warstw zabezpieczających przed szkodliwymi czynnikami. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz także wszystkie dodatkowe elementy, które decydują o tym, jak będzie prezentować się ostateczna jakość sygnału, a co za tym idzie – obrazu i dźwięku.

Zastanawiasz się, czy warto wybrać antenę naziemną kierunkową ze wzmacniaczem? Zanim zdecydujesz się na ten krok, powinieneś wiedzieć, że rolą wzmacniacza jest kompensacja strat pojawiających się na drodze odbiornik-telewizor. Musisz mieć świadomość, że wzmacniacz nie zastępuje zysku antenowego. Nieuzasadnione zastosowanie wzmacniacza w sytuacji, gdy nie jest on niezbędny może wpłynąć wręcz na pogorszenie pracy urządzenia. Antena kierunkowa o dużym zysku ze wzmacniaczem sprawdza się przede wszystkim w tych domach, w których znajduje się większa liczba odbiorników.

Upewnij się, że wybrana antena została wykonana z materiałów wysokiej jakości. Biorąc pod uwagę, że antenę kierunkową montuje się głównie na zewnątrz, należy zadbać, aby wybrany model gwarantował odporność na szkodliwe czynniki atmosferyczne, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Najlepsza antena kierunkowa o dużym zysku zagwarantuje stabilność sygnału i nieprzerwaną pracę niezależnie od tego czy na dworze będzie świecić słońce, padać deszcz, śnieg, czy pojawi się mróz.

Wybierz najwyższą jakość i profesjonalną obsługę

Dzięki temu, że antena kierunkowa skupia całą swoją moc w jedną stronę, może odbierać silny sygnał z nadajnika. Dlatego, jeżeli Twoim celem jest oglądanie telewizji analogowej i cyfrowej w dobrej jakości obrazu i dźwięku, warto dokonać tej niedużej inwestycji. Wybierz taki sprzęt, który nie będzie powodował przerywania lub zniekształcania obrazu. Mamy świadomość, że wiedza na temat nowoczesnych produktów może okazać się zbyt szeroka dla osób, które na co dzień nie zajmują się tym tematem. Jeżeli i Ty zaliczasz się do tej grupy użytkowników lub chcesz dowiedzieć się szczegółów na temat konkretnych urządzeń – skontaktuj się z naszymi fachowcami. Od wielu lat zajmujemy się tematem anten kierunkowych, dookólnych, pokojowych, dekoderów oraz wielu elementów dodatkowych, niezbędnych do prawidłowego montażu, a następnie bezawaryjnej pracy tych urządzeń. Dzięki temu możemy podzielić się z Tobą swoją wiedzą i cennym doświadczeniem, które z zaangażowaniem zdobywamy. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy Ci, który sprzęt okaże się najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku.

Zamawiając produkty z naszego sklepu internetowego zyskujesz pewność, że przesyłkę otrzymasz szybko i bezpiecznie. Znajdziesz u nas wiele produktów w atrakcyjnych cenach. Jednocześnie gwarantujemy możliwość zwrotu do 30 dni, gdyby rozwiązanie nie odpowiadało Twoim oczekiwaniom. W takiej sytuacji również możesz liczyć na naszą pomoc i profesjonalne wsparcie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium