Jak segregować śmieci?
Rozważania na temat pojemników warto zacząć od pytania o to, jak obecnie dobrze sortować śmieci. Odpadki powinno się dzielić aż na pięć kategorii, co może wydać się nieco skomplikowane, jednak w rzeczywistości takie nie jest.
- Pierwsza kategoria to żółty pojemnik i są to śmieci plastikowe i metalowe, w tym wszelkie spożywcze opakowania i materiały używane w kuchni.
- Druga to papier, lecz tylko i wyłącznie suchy. Mowa tu o opakowaniach, ulotkach, gazetach, czy też o kartonie i tekturze. Odpadki tego typu to kolor niebieski.
- Trzecią kategorię tworzy szkło, lecz nie zaliczamy do niej luster, ceramiki, porcelany, żarówek i reflektorów oraz opakowań po lekach i szyb okiennych. Kolor zielony.
- Odpadki biodegradowalne oznaczamy na brązowo. Będą to odpadki warzywne, owocowe, rośliny (w tym gałęzie i trawa) i oczywiście resztki jedzenia.
- Ostatnia kategoria to odpady zmieszane oznaczane kolorem czarnym. Będzie to wszystko to, czego nie umieścimy w pozostałych pojemnikach, czyli m.in. zużyte ręczniki papierowe, odpadki zwierzęce (kości i mięso), artykuły higieniczne, szkło stołowe, porcelana i ceramika.
Zestaw koszy do segregacji w domu
Biorąc pod uwagę podział sortowania na pięć kategorii, najlepszą opcją będzie kompletny zestaw koszy do segregacji. W ten sposób będziemy mogli kompleksowo zadbać o tę kwestię w domowych warunkach i to nawet wtedy, gdy nasze kuchenne wnętrze nie jest zbyt duże. Kosze na śmieci przeznaczone do tego typu zadań są bowiem przystosowane do składowania jeden na drugim, dzięki czemu zaoszczędzimy cenną przestrzeń. Kosze do segregacji w naszym sklepie to zwykle zestaw 3 dużych pojemników z myślą o tym, by pojemniki na odpady organiczne i zmieszane były jednak mniejsze. To pozwoli zachować w kuchni ładny zapach, wymuszając na nas częstszą wymianę worków.
Potrójny kosz na śmieci marki Curver
Osobom niemającym możliwości umieszczenia w swojej kuchni aż pięciu pojemników do segregowania polecamy potrójny kosz na śmieci od firmy Curver. Zawiera on w sobie trzy mniejsze pojemniki na śmieci w odpowiednich kolorach. Są one oczywiście mniejsze niż osobne kosze na śmieci, jednak pozwolą zaoszczędzić sporo miejsca, a dodatkowo sam pojemnik posiada pedał, dzięki czemu jego użytkowanie jest o wiele wygodniejsze niż tradycyjnych odpowiedników. Do potrójnego kosza na śmieci możemy śmiało dokupić dwa mniejsze i przeznaczyć je na pozostałości po segregowaniu i odpadki biodegradowalne.
Kosz na śmieci 60 l – do dużych domów
Jeśli nasz dom pod względem liczby domowników jest duży, to na najpopularniejszą kategorię warto zaopatrzyć się w kosz na śmieci 60 l. Będzie on idealnym rozwiązaniem do składowania plastików i metali, których zużywa się najwięcej i zajmują dużo miejsca. Jeden 60-litrowy kosz na śmieci można uzupełnić o mniejsze pojemniki do składowania pozostałych odpadków. Takie rozwiązanie zapewni zwiększoną wygodę, ponieważ nie będziemy zmuszeni do tak częstej wymiany worków.
[product id="3145,2802,2925"]