Jak zamontować telewizor na ścianie oraz jaki uchwyt do TV wybrać?

0
Jak zamontować telewizor na ścianie oraz jaki uchwyt do TV wybrać?

Rodzaje uchwytów do telewizora

Aby spełnić wymagania jak największej ilości klientów, producenci zapewniają szeroki wybór dostępnych na rynku uchwytów do TV. 

  • Uchwyty do TV płaskieten model uchwytu umożliwia zamontowanie telewizora w bardzo niewielkiej odległości od ściany, co sprzyja estetycznemu wyglądowi w nowoczesnych wnętrzach, szczególnie gdy odbiornik montowany na ścianie charakteryzuje się ultrapłaską budową. 
  • Uchwyty do TV obrotoweuchwyty obrotowe pozwalają na dowolne dostosowanie nachylenia ekranu, stopnia jego obrotu, oraz często odległości od ściany. Dzięki zastosowaniu takiego modelu mamy dużą kontrolę nad tym jak położony jest telewizor, możemy także w prosty sposób manipulować nim w razie potrzeby.
  • Uchwyty do TV sufitowe – uchwyty sufitowe, jak sama nazwa wskazuje, montowane są na suficie danego pomieszczenia. Takie rozwiązanie pozwala na przytwierdzenie telewizora w takich miejscach jak hale produkcyjne lub przemysłowa, albo lotniska. Telewizory montowane na suficie nie są raczej spotykane w gospodarstwach domowych. 
  • Uchwyty do TV mobilne – uchwyty mobilne najczęściej znajdują zastosowanie w szkołach, na uczelniach wyższych, w biurach lub szpitalach. Ze względu na mobilny stelaż na kółkach ten model uchwytu pozwala na łatwe przemieszczanie ekranu tam, gdzie jest potrzebny.

[product category_id="45" limit="3" onlyAvailable="true"]

Jaki kupić uchwyt do telewizora?

Znając już podstawowe modele najczęściej wybieranych przez klientów uchwytów, należy podjąć decyzję. Wpływ na ostateczny wybór powinno mieć kilka czynników, z których najważniejsze jest to, w jaki sposób wykorzystujemy telewizor. Jeśli szukamy sposobu jedynie na estetyczny montaż ekranu do ściany, warto pomyśleć o zakupie uchwytu płaskiego, który sprawi, że cienki, nowoczesny telewizor będzie się świetnie prezentował. Minusem takiego rozwiązania jest niewielka mobilność ekranu po zawieszeniu na uchwycie. Jeśli zależy nam na swobodnej manipulacji nachyleniem i ułożeniem ekranu, doskonałym pomysłem będzie wykorzystanie uchwytu obrotowego. 

Jak zamocować uchwyt do telewizora?

Montaż uchwytu do telewizora na ścianie nie jest trudnym zadaniem i wymaga jednie umiejętności obsługi wiertarki. Po poprzednim upewnieniu się, że w ścianie, na której ma zawisnąć ekran, nie ma żadnych kabli, które moglibyśmy uszkodzić, można przystąpić do wywiercania otworów, oczywiście w odpowiedniej odległości zależnej od uchwytu, który posiadamy. Bardzo ważne jest to, by przed zakupem uchwytu mieć pewność, że nasz telewizor jest zgodny z VESA, czyli standardem umiejscowienia śrub montażowych w uchwytach do telewizorów. 

[product category_id="153" limit="3" onlyAvailable="true"]

Internauci szukali również: jak przymocować telewizor do ściany, telewizor w suficie, montowanie uchwytu do telewizora

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium