Grill gazowy czy węglowy, który wybrać? Cechy i zastosowanie obu rozwiązań

0
Grill gazowy czy węglowy, który wybrać? Cechy i zastosowanie obu rozwiązań

Tradycyjny grill węglowy do ogrodu

Klasyczny grill węglowy to niekwestionowany król okresu wiosenno-letniego. Jest to najbardziej tradycyjny i najczęściej wybierany model tego urządzenia z uwagi na niską cenę i prostą obsługę. Dostępny jest w wielu wariantach, od dużych profesjonalnych grillów ogrodowych przeznaczonych do korzystania stacjonarnego, aż po lekkie turystyczne grille węglowe w wersji mini. Nie bez znaczenia jest również niepowtarzalny smak potraw, przyrządzonych na grillu węglowym. Charakterystyczny zapach dymu jest bowiem dla wielu osób nie do podrobienia w inny sposób. Niestety spalany węgiel lub brykiet powoduje emitowanie szkodliwych substancji, co dla wielu osób jest realnym problemem. Rozwiązaniem może być minimalizowanie ich ilości poprzez wysokiej jakości podpałki, dokładne czyszczenie rusztu, czy też stosowanie aluminiowych tacek. Inny sposób to zakup grilla gazowego.

Nowoczesny ogrodowy grill gazowy

Alternatywą dla tradycyjnego grilla węglowego są cieszące się coraz większą popularnością grille gazowe. Jak dowodzą liczne badania, przyczyną powstawania rakotwórczych substancji w przypadku palenia węglem jest skapujący na niego tłuszcz. Decydując się grill gazowy, jak dostępne w ofercie naszego sklepu profesjonalne modele marki Landmann, problem ten właściwie nie występuje. Przygotowywane jedzenie nie ma bezpośredniego kontaktu ani ze szkodliwym dymem, ani z ogniem. Jest to zatem rozwiązanie o wiele zdrowsze dla naszego zdrowia. Pytanie o grill gazowy czy węglowy pojawia się jednak regularnie co sezon za sprawą wiernych zwolenników tradycyjnej metody grillowania. Argumenty o szybszym i korzystniejszym dla zdrowia rozwiązaniu stawiane są naprzeciw unikalnym walorom smakowym, jak również przyjemności z klasycznego rytuału palenia grilla.

[product category_id="235" limit="3" onlyAvailable="true"]

Czym kierować się w wyborze grilla?

Wybór idealnego grilla dla wielu osób stanowi decyzję na lata, dlatego warto podejść do niej z rozmysłem. Jeśli zastanawiasz się co wybrać, grill gazowy czy węglowy, na początek zastanów się nad kilkoma najważniejszymi kwestiami. Pozwolą one zorientować się w cechach i właściwościach sprzętu, który najlepiej odpowie na indywidualne potrzeby. Wśród nich wymienić można elementy takie jak:

  • Wygoda - osoby, którym zależy przede wszystkim na komfortowej obsłudze, z reguły sięgają po grille gazowe. Pozwalają one na szybkie doprowadzenie urządzenia do działania i proste czyszczenie. Wysokiej jakości grille węglowe z pokrywą i dodatkowymi funkcjami potrafią dorównywać gazowym odpowiednikom.
  • Cena - dla wielu osób jest ważnym czynnikiem w procesie decyzyjnym. Koszt obu wariantów znacząco różni się w zależności od klasy sprzętu, jednak przyjmuje się, że grille węglowe dostać można w niższej cenie niż gazowe.
  • Smak - jest kwestią uzależnioną od indywidualnych upodobań. Niektórym odpowiada smak potraw z grilla gazowego, inni nie wyobrażają sobie jedzenia bez charakterystycznego dla węgla posmaku, nawet kosztem aspektu zdrowotnego.
  • Możliwości - to kwestia, w której urządzenia gazowe mają niewątpliwą przewagę. Proponowane przez nas grille Landmann oferują często szereg dodatkowych funkcji i trybów, dzięki czemu zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Grill gazowy czy węglowy - który lepszy?

Tyle ile osób tyle zdań na temat korzyści i wad obu rozwiązań. Węglowe grille ogrodowe od renomowanych producentów jak Landmann przy stosowaniu się do pewnych zasad pozwalają ograniczyć emisję szkodliwych substancji. Jednak nawet zachowując maksimum ostrożności, nie jest możliwe uzyskanie takiego stopnia bezpieczeństwa jak w przypadku grilli gazowych, które charakteryzują się funkcjonalnością, szybkością przygotowania, łatwością czyszczenia, a także korzyściami zdrowotnymi. Miłośnicy tradycyjnego grillowania przypominają jednak o walorach smakowych i samej sztuce grillowania brykietem i węglem. Co zatem wybrać, grill gazowy czy węglowy? To zależy od indywidualnych przekonań i preferencji. Warto zastanowić się nad tym, jak często oddajemy się tej przyjemności i które aspekty są dla nas wartością priorytetową.

[product category_id="268" limit="3" onlyAvailable="true"]

Przydatne akcesoria do grilla 

Bez względu na to, czy decydujemy się na zakup grilla gazowego, czy węglowego, jedno jest pewne, akcesoria do grillowania przydadzą się z pewnością. W zestawie każdego miłośnika grillowania powinny się znaleźć profesjonalne narzędzia i sztućce do grilla, które pozwolą wygodnie i bezpiecznie przygotować potrawy. W przygotowaniach z  pewnością przyda się także eko-rozpałka, brykiet kokosowy, czy też kamienie lawy do grilla. Każdy rodzaj grilla ogrodowego wymaga także odpowiedniej pielęgnacji. W tym celu warto zaopatrzyć się w przeznaczony do tego celu płyn czyszczący, który pozwoli zachować urządzenie w doskonałym stanie przez długie lata. Pamiętajmy, że grillowanie to wyjątkowa przyjemność, do której warto podejść z głową i zaangażowaniem. Idealny grill przede wszystkim powinien więc odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom, ale także być wytrzymały, dobry jakościowo, a tym samym gwarantować bezpieczeństwo i maksimum radości.

Internauci szukali również: jaki grill lepszy gazowy czy węglowy, grill gazowy czy węglowy który zdrowszy, grill turystyczny real, profesjonalne grille węglowe, profesjonalne grille weglowe, grill węglowy obrotowy

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium