+48 669 508 508 pn-pt 8:00-17:00
0
do kasy
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 299,00 zł
suma: 0,00 zł
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 299,00 zł
21-02-2020

Najpopularniejsze pojazdy elektryczne – czym się różnią i jaki wybrać?

Najpopularniejsze pojazdy elektryczne – czym się różnią i jaki wybrać?

Jakie pojazdy elektryczne mamy do wyboru?

Na wstępie warto zaznaczyć, że określenie „pojazdy elektryczne” z prawnego punktu widzenia obejmuje nie tylko środki lokomocji, o których mowa w tekście, ale także skutery, motocykle, a nawet samochody napędzane prądem. My skupimy się jednak na środkach transportu osobistego, które przyjęło się nazywać w mowie potocznej mianem właśnie pojazdów elektrycznych. Największą popularnością cieszą się hulajnogi elektryczne, hoverboardy oraz deskorolki elektryczne. Posiadają one specyficzny zestaw cech i przeznaczone są do innego typu jazdy, dlatego też przed zakupem warto zapoznać się z właściwościami każdego z nich.

Hulajnoga elektryczna

Konstrukcja hulajnogi elektrycznej różni się od klasycznej hulajnogi przede wszystkim obecnością silnika elektrycznego, który umożliwia szybkie poruszanie się bez konieczności odpychania za pomocą nogi. Skręca się na niej dokładnie w ten sam sposób, co w przypadku zwykłej hulajnogi, z kolei hamowanie i sterowanie gazem umożliwia manetka zamontowana na kierownicy. Pojazdy elektryczne tego typu dostępne są zarówno w wersji dla dorosłych użytkowników, jak i w postaci mniejszych modeli, dedykowanych dzieciom.

Deskorolka elektryczna

Wyglądem niektóre deski elektryczne do złudzenia przypominają tradycyjne deski, inne zaś różnią się już na pierwszy rzut oka. Są one połączeniem nowoczesnej technologii z klasycznymi deskami skateboardowymi, gdyż podobnie jak w ich w przypadku, na desce elektrycznej jedzie się bokiem do kierunku jazdy. Zaopatrzona jest ona w silnik elektryczny i występuje w postaci longboarda, klasycznej deski, fiszki (której nazwa wynika z kształtu przypominającego nieco rybę), oraz specjalnych modeli do robienia akrobacji.

Hoverboard

Konstrukcja podobna na pierwszy rzut oka do deski elektrycznej sprawia, że oba pojazdy są ze sobą często mylone. Hoverboard wyposażony jest w specjalny komputer z żyroskopem, który pozwala analogicznie do hulajnogi poruszać się bez konieczności odpychania się w jakikolwiek sposób nogami. W tym przypadku sterowanie odbywa się poprzez pochylanie całego ciała. Im większy kąt nachylenia, tym szybsza prędkość poruszania się. Większy nacisk na prawą lub lewą stronę urządzenia pozwala z kolei skręcać. Prędkość osiągana przez hoverboard oscyluje wokół 15 km/h.

 

Spotkać się można także z rolkami elektrycznymi o nazwie hovershoes, hulajnogami z siodełkiem, czy też jeździkami elektrycznymi, jednakże wyżej opisane pojazdy elektryczne to najchętniej wybierane opcje.

Pojazdy elektryczne – jakie wybrać?

Prawda jest taka, że nie ma uniwersalnej reguły przy wyborze pojazdu elektrycznego. Aby podjąć decyzję, który z nich będzie odpowiadał naszym potrzebom, należy zastanowić się nad kilkoma kryteriami, takimi jak:

  • Zastosowanie
  • Waga i rozmiar
  • Prędkość
  • Obciążenie
  • Zasięg
  • Czas ładowania pojazdu

Do rekreacyjnego użytkowania czy też zwiedzania miasta świetnie sprawdzi się hoverboard. Deskorolka elektryczna ucieszy z kolei niemal każde dziecko żądne zabawy, a hulajnoga elektryczna to rewelacyjna alternatywa dla samochodu, dzięki której z łatwością zaoszczędzimy czas, który codziennie poświęcamy na stanie w korkach w drodze do pracy. Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na pytanie, który z pojazdów elektrycznych jest najlepszy. Warto jednak poświęcić dłuższą chwilę i znaleźć idealny dla nas produkt, który pozwoli długo i w pełni cieszyć się nowym sposobem przemieszczania się.

Blog kategorie

Skomentuj ten artykuł (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium