Wybieramy najlepszy rodzaj grilla

0
Wybieramy najlepszy rodzaj grilla

Jaki rodzaj grilla będzie najlepszy? 

Zastanawiając się nad zakupem grilla, odkryjemy, że istnieją ich różne rodzaje. Do wyboru mamy klasyczny grill węglowy, ale istnieją także grille gazowe i elektryczne. Który z nich będzie w takim razie najbardziej odpowiedni do naszych potrzeb?

Klasyczny grill węglowy do ogrodu

Najbardziej popularna i tradycyjna forma grilla. Docenią ją wszyscy tradycjonaliści, lubujący się w naturalnych rozwiązaniach. Dodatkową zaletą jest rozmiar i lekkość takiego urządzenia – z grilla węglowego skorzystać możemy w takim razie wszędzie, nawet na małym tarasie lub kempingu. Działanie jest bardzo proste, jednak każdorazowo wymaga poświęcenia odrobiny czasu na rozpalenie. Niestety grill węglowy to także sporo bałaganu. Mowa tu oczywiście o dużej ilości popiołu zostającego po grillowaniu, jak i o samym węglu, który potrafi mocno pobrudzić. Każdy, kto czyścił takiego grilla, wie zapewne, o czym mowa. Do tego dochodzi nieprzyjemny dym towarzyszący spalaniu się węgla. W zamian za to otrzymujemy niepowtarzalny klimat prawdziwego grillowania w plenerze, a proces rozpalania może być na swój sposób satysfakcjonujący.

[product category_id="235" limit="3" onlyAvailable="true"]

Bezproblemowe grille gazowe

Drugie rozwiązanie to grille gazowe. Są to większe i raczej stacjonarne konstrukcje, pozwalające za to na przyrządzenie potraw w szybki i wygodny sposób. Do działania potrzebna jest butla wypełniona gazem. Aby uruchomić grill gazowy, wystarczy przekręcić pokrętło i już po kilku chwilach możemy cieszyć się stałą temperaturą. Dzięki temu grilla możemy używać wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do prądu. Pozwoli to na wyznaczenie specjalnego miejsca w ogrodzie na przyjemne wieczory ze znajomymi lub z rodziną. Po zakończeniu grillowania wystarczy przekręcić pokrętło i to tyle. Bez zbędnego bałaganu i brudzącego węgla. Grille gazowe znajdziemy także w bardzo rozbudowanych wersjach dla prawdziwych maniaków grillowania. 

Grill elektryczny do użycia w domu

Ostatnimi grillami do omówienia są grille elektryczne. Charakteryzują się równie prostą obsługą, jak te gazowe, jednakże do ich działania potrzebny jest prąd, a nie butla gazowa. 

Są również małe i lekkie ja te węglowe, dzięki czemu możemy pokusić się o przyrządzenie grilla nawet w domowym zaciszu lub na małym balkonie. Ich użycie ogranicza tylko ewentualny deszcz i dostęp do prądu, więc należy mieć to na uwadze, decydując się na grill elektryczny. Czy to w takim razie jedyne rzeczy odróżniające je od gazowych? Nie do końca, ponieważ droższe grille gazowe przeznaczone są także dla bardziej zaawansowanych użytkowników, myślących o grillowaniu na poważnie. Jeśli jednak myślimy o wygodnym rozwiązaniu na okazjonalne grillowanie, to grill elektryczny będzie idealnym wyborem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie grilla?

Rozmiar grilla

Jeśli posiadamy duży ogród ze stałym miejscem do grillowania i będziemy robić to dość często, wtedy świetnym wyborem będzie grill gazowy. Osiąga on większe rozmiary od grillów węglowych i elektrycznych, więc będzie wygodniejszy w przygotowywaniu wielu potraw. Jeśli z kolei ogranicza nas miejsce, lub grillować będziemy jedynie od czasu do czasu, wtedy warto zaopatrzyć się w grill węglowy lub elektryczny. Występują one w wielu rozmiarach, dlatego warto przemyśleć, czy zależy nam na większym ruszcie, czy też na mobilności. 

[product category_id="268" limit="3" onlyAvailable="true"]

Mobilność grilla 

Jeśli już o mobilności mowa, to o ile przenoszenie lekkiego grilla węglowego bądź elektrycznego nie nastręczy większych problemów, tak przy dużych gazowych konstrukcjach warto zwrócić uwagę na obecność kółek. Pomogą nam one przestawić grill bez pomocy drugiej osoby.
Dodatkowo małe grille węglowe możemy zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie wybieramy się samochodem. Możliwość zabrania grilla na wakacje lub do znajomych może być decydującym czynnikiem przy wyborze. 

Stabilność grilla ogrodowego

O ile przy dużych gazowych grillach stabilność nie powinna być żadnym problemem, tak szczególnie warto zwrócić uwagę na tę kwestię przy modelu węglowym. Szeroki rozstaw nóżek i ich grubość zapewnią bezpieczeństwo nie tylko nam, ale także grillowanym potrawom. Pamiętajmy, że gorąca grzałka z przewróconego grilla elektrycznego również może narobić szkód. 

Utrzymanie w czystości

Po każdym grillowaniu należy zadbać o wyczyszczenie grilla. Najłatwiejsze w myciu są grille elektryczne, których poszczególne elementy mogą zostać włożone do zmywarki. Jeśli jednak posiadamy większy grill gazowy, wtedy   będziemy musieli zrobić to ręcznie. Nie jest to jednak tak problematyczne, jak przy grillach węglowych, gdzie musimy walczyć z brudzącym wszystko węglem i sypiącym się popiołem. 

Internauci szukali również: rodzaje grilli, elektryczna grzałka do rozpalania grilla, rodzaje grillów

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium