Wentylator kolumnowy czy zwykły? Jaki wentylator wybrać?

0
Wentylator kolumnowy czy zwykły? Jaki wentylator wybrać?

Jak ochłodzić pokój? Wentylator stojący na każdą kieszeń 

Podczas gdy coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną w zaciszu własnego domu lub mieszkania, odpowiedni komfort termiczny latem staje się bardzo ważny. Praca siedząca wymaga od nas pełnego skupienia, co zdaje się być utrudnione przez wysokie temperatury panujące na zewnątrz. Odpowiednio ustawione w pomieszczeniu wentylatory z pewnością pomogą w osiągnięciu idealnego klimatu, który będzie sprzyjał zarówno pracy, jak i wypoczynkowi. Dzięki bardzo szerokiej ofercie wielu modeli wentylatorów bardzo łatwo dobrać ten typ, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, oraz odpowiednio wpasuje się w każdą przestrzeń niezależnie od jej gabarytów. Ochładzanie danego pomieszczenia, szczególnie o dużym metrażu może wymagać połączenia siły kilku wentylatorów ustawionych w różnych punktach. 

Wentylator kolumnowy, podłogowy czy stojący? Rodzaje wentylatorów 

Aby sprostać wszystkim potrzebom wymagających klientów, producenci wentylatorów prześcigają się w pomysłach na nowe modele, najpopularniejsze z nich można z łatwością podzielić na kilka podstawowych typów:

  • wentylator stojący – wentylatory stojące należą do najbardziej klasycznych i popularnych modeli wiatraków. Każdy choć raz widział lub używał go w celu ochłody. Wentylator składa się okrągłej głowicy z łopatkami skrytej pod zabezpieczającą siatką. Wiatraki te zwykle posiadają automatycznego funkcję obrotu, która sprawia, że chłodne powietrze dociera do każdego zakątka pomieszczenia.  
  • wentylator podłogowy – zajmujący przestrzeń podłogową wentylator zapewnia przepływ powietrza z dołu na górę, co szybko i sprawnie pozwoli na osiągnięcie odpowiedniego komfortu temperaturowego. Nowoczesny design oraz różnorodne wykończenia sprawiają, że wentylator podłogowy świetnie dopasuje się przestrzeni o różny charakterze 
  • wentylator kolumnowy – wentylatory kolumnowe stają się coraz bardziej popularne zarówno w domach jak i w biurach. Dzięki innowacyjnej budowie wentylator ten zajmując niewiele przestrzeni łączy w sobie najlepsze cechy wentylatora stojącego oraz podłogowego. Łopatki poruszające powietrzem rozmieszczone są na całej długości wentylatora, co zdecydowanie zwiększa jego efektywność względem pozostałych modeli. 
  • wentylator biurkowy – praca siedząca, szczególnie latem wymaga dodatkowych środków, które pomogą nam osiągnąć komfort termiczny w gorące dni. Kompaktowy wentylator biurkowy jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie ochłodę w miejscu pracy. 
[product category_id="204" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jaki wentylator kolumnowy wybrać?

Zdobywające coraz większą popularność wentylatory kolumnowe są bardzo dobrym rozwiązaniem nie tylko do niewielkich przestrzeni. Dzięki przemyślanej, nowoczesnej budowie powietrze z wentylatora ochładza równomiernie z góry na dół. Obracający się pionowy walec z wieloma łopatkami skutecznie wprawia powietrze w ruch, dając natychmiastowy efekt ochłodzenia. Dodatkowo cała wieża może także dowolnie obracać się w lewo i w prawo, rozprowadzając powietrze równomiernie po całym pomieszczeniu. Na rynku dostępnych jest wiele różnych wersji wentylatorów kolumnowych, których cena zaczyna się już od 200 złotych, zaś górna granica (jak to zwykle ma miejsce w przypadku technologii) nie jest do końca określona. Tańsze modele mimo tego, że nie oferują niesamowitej mocy, są w stanie skutecznie wypełnić swoją funkcję. Im wyższa cena, tym więcej dodatkowych funkcji takich jak choćby sterowanie temperaturą oraz połączenie ze smartfonem. Niezależnie od tego na który wentylator panie nasz wybór, każdy model z pewnością przyniesie ulgę i komfort w gorące dni.  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium