Jak wybrać kosze na śmieci i właściwie segregować odpady?

0
Jak wybrać kosze na śmieci i właściwie segregować odpady?

Kosze do segregacji odpadów

Nowoczesne kosze do odpadów pomogą nam dobrze zarządzać segregacją. Dzięki nim zaoszczędzimy czas i zapewnimy sobie odpowiednie warunki do segregowania. Zazwyczaj przyczyną niewłaściwej segregacji lub jej braku są niedostosowane do tego kosze na śmieci. Kosze do segregacji odpadów to nowoczesne pojemniki, które będą sprzyjać właściwej segregacji. Oznaczenia na klapie lub odpowiednie naklejki ułatwią rozpoznanie odpowiedniego kosza. Segregacji odpadów może i powinien nauczyć się każdy, ale podstawą jest stworzenie odpowiednich, zachęcających warunków. Z koszami do segregacji problem środowiskowy znika, a odpowiednie oznaczenia pomogą nawet osobom starszym i dzieciom dobrze zorientować się w sposobie segregacji odpadów.

Jak wybrać kosze do segregacji? Kosze na śmieci dostosowane do wymogów i możliwości

Pamiętajmy, że segregacja śmieci pozwala zaoszczędzić pieniądze oraz ratuje planetę przed dalszym niekorzystnym wpływem człowieka na środowisko. Możliwe jednak, że pomimo szczerych chęci, (np. ze względu na niewielki metraż) nie możemy pozwolić sobie na 5 różnych koszy na śmieci. Dostosowanie konieczności segregacji do własnych możliwości jest ważną kwestią. Jak temu zaradzić? Można iść na kompromis — np. wybrać chociaż 3 kosze do segregacji. Jeden z nich powinien służyć do wyrzucania odpadów mieszanych, ponieważ tych zwykle jest najwięcej w każdym domu. Kolejne kosze najlepiej wybrać przyglądając się stylowi życia domowników. Warto podążyć za zasadą, że dodatkowe kosze przeznaczymy na tego typu odpady, których generujemy najwięcej. Jeśli mamy mało szkła, starajmy się po prostu wynosić je na bieżąco, a nie będzie nam potrzebny dodatkowy pojemnik. Bardzo ważne, by pamiętać o segregacji tworzyw sztucznych i metali. Plastik stanowi ogromny problem i zanieczyszcza środowisko naturalne.

[product category_id="240" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jak segregować odpady? — Najważniejsze rady

Istnieje podział na pięć głównych kategorii, są to: odpady zmieszane, biodegradowalne, metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło. Pamiętajmy, że odpady Bio to wszelkiego rodzaju obierki i resztki jedzenia, które nie zawierają mięsa. Mięsa nie wrzucamy do odpadów Bio (tylko do odpadów zmieszanych), ponieważ rozkłada się inaczej i nie nadaje się na kompost. Pamiętajmy też, że odpady Bio wyrzucamy bez worków na śmieci! Odpady papierowe składajmy, by zaoszczędzić miejsce. Do papieru nie wrzucamy kartonów po mleku i zanieczyszczonego papieru. Przeterminowane leki zanosimy do apteki, gdzie będą utylizowane w specjalny sposób.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium