Kosz na pranie — jaki wybrać i gdzie go postawić?

0
Kosz na pranie – jaki wybrać i gdzie go postawić?

Kosz na pranie — Jaki wybrać?

Kosz na pranie służy do przechowywania rzeczy, które z łatwością można później posortować przed wrzuceniem do pralki. Wszystkie kosze na pranie posiadają specjalne szczeliny, które umożliwiają wentylację. Kosz na pranie powinien być odpowiednio dobrany pod względem wyglądu do stylu, w jakim urządzona jest łazienka, ale co ważniejsze pod względem pojemności. Dla większych rodzin najlepiej wybrać duży kosz, który pomieści wszystkie rzeczy. Przechowywanie rzeczy przeznaczonych do prania w odpowiednim miejscu zapewnia komfort i estetyczny wygląd. Z kolei kosze na czyste pranie są niezwykle pomocne przy przenoszeniu i rozwieszaniu wypranych ubrań. 

Gdzie postawić kosz na pranie?

Kosz na pranie najlepiej postawić w pobliżu pralki, czyli zwykle w łazience. Różne wymiary koszy umożliwiają postawienie ich w różnych miejscach. Najczęściej wybierane rozwiązania to:

  • Kosz na pranie do zabudowy Szuflady i większe szafki w łazience umożliwiają umieszczenie kosza na pranie w zabudowie. W zależności od układu łazienki i preferencji takie rozwiązanie sprawdzi się lepiej niż kosz na pranie stojący na widoku. Przed zakupem oczywiście należy zmierzyć szafkę i poszukać kosza o odpowiednich wymiarach.
  • Kosz na pranie na pralkę Rozwiązanie bardzo dobre do małych łazienek i osób mieszkających samotnie. Jednak dla dużej rodziny takie rozwiązanie może okazać się niewystarczające. Kosze do postawienia na pralce pomieszczą zdecydowanie mniej ubrań, dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę na pojemność kosza. 
  • Kosze do przenoszenia czystego prania Mniejsze i wygodne kosze do przenoszenia prania będą idealne do przenoszenia prania do pralni i z powrotem oraz przy przenoszeniu czystego prania gotowego do rozwieszenia. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, takie kosze można trzymać w szafie.
[product search="kosz na bieliznę" limit="3" onlyAvailable="true"]

Kosz na czyste pranie – jak ułatwi codzienne prace domowe?

Kosz przeznaczony do przenoszenia prania powinien mieć wygodne uchwyty, by z łatwością się z nim przemieszczać. Nie powinien być zbyt podłużny, bo taki kosz poniesiemy z większym wysiłkiem niż kosz owalny. Najlepszy będzie kosz z wygodnymi uchwytami, które łatwo się trzyma, dzięki temu będzie nam wygodniej. Mokre pranie może sporo ważyć. Używanie kosza do przenoszenia prania jest bardzo ergonomiczne. Kosz na czyste pranie to świetna inwestycja w codzienny komfort, ponieważ:

  • Pozwala zaoszczędzić czas i energię na przenoszenie prania w rękach w niewygodnej pozycji. 
  • Pranie przenoszone w rękach często wypada, a schylanie się w momencie przenoszenia jest kłopotliwe. 
  • Kolejną zaletą używania kosza na czyste pranie jest to, że można wygodnie postawić go na ziemi podczas wieszania prania. 
  • Osoby, które nie używają koszy, często kładą pranie na suszarce, a to może doprowadzić do odkształceń i uszkodzeń suszarki. Ciężko też wyjmuje się splątane ubrania, a wszystko trwa wtedy dłużej.
[product search="kosz na pranie" limit="3" onlyAvailable="true"]

Internauci szukali również: kosz na pranie do zabudowy, kosz na bieliznę do zabudowy, kosz na pranie w zabudowie

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium