Jaki uchwyt do monitora wybrać? Montaż i zalety poszczególnych rozwiązań

0
Jaki uchwyt do monitora wybrać? Montaż i zalety poszczególnych rozwiązań

Dlaczego warto posiadać uchwyt do monitora?

Uchwyt do monitora to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i sprytne rozwiązania. Osobom, które spędzają dużo czasu przy komputerze, zapewni komfort i więcej możliwości regulacji ułożenia monitora. Wygodny montaż do biurka umożliwi szybkie zastosowanie uchwytu zarówno w biurze, jak i w domu. Najkorzystniejsza dla zdrowia pozycja do pracy przy komputerze to takie ustawienie monitora, by jego górna krawędź znajdowała się na wysokości oczu osoby siedzącej przy biurku. Wielogodzinna praca przy laptopie w dłuższej perspektywie zwykle okazuje się niewygodna właśnie ze względu na kierowanie szyi i wzroku ku dołowi. Wybór monitora i umieszczenie go na uchwycie umożliwia ustawienie ekranu na odpowiedniej wysokości i przeciwdziałanie uciążliwym napięciom karku.

Jakie zalety ma zastosowanie uchwytu do monitora?

Dzięki uchwytom do monitorów zyskujemy większą swobodę i wygodę podczas pracy przy biurku, ale to jeszcze nie wszystko! Najważniejsze zalety to:

 • Bezpieczeństwo - Większa stabilność monitora, uchwyt zmniejsza ryzyko przypadkowego strącenia monitora, co mogłoby doprowadzić do trwałych uszkodzeń.
 • Regulacja i wprowadzanie szybkich zmian - Możliwość dopasowania ustawienia monitora do najbardziej komfortowej dla oczu i szyi wysokości.
 • Oszczędność miejsca na biurku - Uchwyt na monitor pozwala zaoszczędzić cenne miejsce na biurku i sprawia, że stanowisko pracy wygląda schludniej. Zwykle stopka, na której znajduje się monitor, zajmuje sporo miejsca. 
 • Lepsza organizacja kabli - Uchwyty oferują możliwość uporządkowania i zabezpieczenia kabli.
 • Dodatkowe zastosowanie po pracy - Możliwość wykorzystywania monitora do oglądania filmów i seriali bez uciążliwej konieczności przenoszenia go, a tylko dzięki samej regulacji wysokości i kąta ustawienia ekranu.
 • Mniejsza ilość kurzu - Kurz ma mniej miejsca, by osiąść, ponieważ monitor przymocowany do uchwytu zostaje pozbawiony szerokiej nóżki służącej do stania na płaskiej powierzchni. Uchwyty do minitorów są wąskie, mobilne i zbierają mniej kurzu.

Rodzaje uchwytów do monitora

Przed wyborem uchwytu do monitora warto zastanowić się, czego konkretnie potrzebujemy. Do wyboru mamy kilka rodzajów:

 • Uchwyt pojedynczy lub podwójny - Podwójne uchwyty do monitorów pozwalają na dowolne dopasowanie dwóch monitorów na wybraną wysokość. Monitory mogą różnić się modelem i nieznacznie rozdzielczością.
 • Uchwyt na sprężynie gazowej - Idealny do szybkiej zmiany ustawienia i regulacji manualnej. Taki uchwyt pozwala na szybkie zmiany ustawień monitora bez zastosowania dodatkowych narzędzi.
 • Uchwyt obrotowy - Uchwyty obrotowe umożliwiają obrót monitora o 360 stopni.
 • Uchwyt z pełną regulacją - Umożliwia dowolne ustawienie monitora w pionie, poziomie i na boki. Wygodne rozwiązanie dla wymagających.

Montaż uchwytu do monitora

Przed zakupem należy upewnić się jaki ciężar może udźwignąć dany uchwyt i jaka rozdzielczość jest wspierana. W zależności od modelu uchwyt może być przymocowany do biurka na dwa sposoby:

 • Montaż przez otwór w blacie - rozwiązanie to jest jeszcze bardziej stabilne niż montaż na krawędzi biurka. Pozwala na przymocowanie uchwytu w dowolnym miejscu na biurku czy blacie - niekoniecznie na krawędzi.
 • Montaż na krawędzi biurka - szybki montaż, który nie pozostawia śladów na biurku i nie uszkadza go trwale. Z łatwością w przyszłości można przenieść uchwyt na inny mebel.

[product id="2752,3539,3540"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium