+48 669 508 508 pn-pt 8:00-17:00
0
do kasy
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 299,00 zł
suma: 0,00 zł
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 299,00 zł
16-01-2020

Wózek spacerowy – jak wybrać najwygodniejszy wózek dla dziecka?

Wózek spacerowy – jak wybrać najwygodniejszy wózek dla dziecka?

Wózek spacerowy z dużymi czy z małymi kołami?

Wybór wózka spacerowego powinniśmy zacząć od zdefiniowania miejsca, w którym będziemy z niego korzystać. Jeżeli nasze spacery obejmować będą drogi leśne lub wyboiste, wtedy warto zdecydować się na wózek z dużymi kołami. Tym samym unikniemy problemu ich blokowania się oraz uprzyjemnimy czas naszemu maluchowi, który nie będzie odczuwał każdej nierówności. Gdzie w takim razie wybrać kółka o małej średnicy? Wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest dla nas mobilność i lekkość wózka. Jeżeli ten będzie używany w mieście lub w parku na prostych deptakach, wtedy jak najbardziej możemy wybrać mniejsze koła. Te odwdzięczą się niską wagą i kompaktowym rozmiarem wózka po złożeniu, co może mieć kluczowe znaczenie przy częstym przenoszeniu wózka w ręce. 

Wiek dziecka a spacerówka

Wiek dziecka jest kluczową kwestią przy wyborze wózka spacerowego. Jeżeli na spacerach nasz maluch często śpi, to obowiązkowo powinniśmy kupić wózek, który mu to umożliwi. Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy kupić drugi wózek głęboki. Bardziej chodzi o kilka elementów, które pozwolą na wygodne ucięcie drzemki bez uszczerbku na mobilności wózka spacerowego. Pomogą w tym:

  • rozkładane oparcie,
  • osłona/budka osłaniająca dziecko od słońca,
  • podnóżek bądź długie siedzisko.

 

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na maksymalny udźwig. Wózek nierzadko jest sporym wydatkiem, dlatego warto wybrać model, który sprawdzi się także wtedy, gdy nasz malec podrośnie.  

Mobilność wózka spacerowego 

Kupując spacerówkę, powinniśmy pamiętać, że mobilność to jej najważniejsza cecha. Dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. 

Waga wózka spacerowego

Pierwszą z nich jest waga. Przy wózkach spacerowych oscyluje ona zwykle w okolicy 8 kilogramów, jednak warto poszukać lżejszych modeli. Szczególnie ważne będzie to dla osób, które mieszkają na wyższych piętrach w budynkach bez windy. Wtedy każdorazowe wnoszenie wózka może mocno zniechęcić do spacerów. Pamiętajmy jednak, że lekki wózek spacerowy do prosta konstrukcja bez dodatkowych funkcji. 

Składany wózek – spacerówka, którą zabierzesz wszędzie

Wszystkie lekkie wózki spacerowe mają możliwość złożenia. Niektóre wciąż są jednak dość duże po złożeniu, co może utrudnić włożenie do samochodu lub wyniesienie po schodach. Wielkość wózka po złożeniu idzie w parze z jego wagą i budową, więc wybór staje się trochę prostszy, ponieważ szukając naprawdę mobilnego wózka, wybierzemy ten najlżejszy i o nieskomplikowanej budowie. 

Prowadzenie jedną ręką

Posiadając wózek spacerowy, dobrze byłoby mieć możliwość prowadzenia go jedną ręką. Nie każdy jednak na to pozwala, dlatego warto sprawdzić to przy pierwszej lepszej okazji. W końcu nie ma nic bardziej denerwującego, niż brak możliwości użycia drugiej ręki do odebrania telefonu w czasie spaceru lub przytrzymania drzwi.

Łatwość podbijania wózka spacerowego

Przechodzimy do elementu niezwykle istotnego w naszym kraju. Wysokie krawężniki i dziurawe nawierzchnie potrafią skutecznie utrudnić spacer z dzieckiem. Tutaj z pomocą przychodzą nam wózki, które można w łatwy sposób podbić. Co to tak właściwie znaczy? Jest to po prostu uniesienie przednich kół w celu wjechania na krawężnik lub do autobusu. Nie wszystkie wózki spacerowe pozwalają zrobić to bez użycia większej ilości siły lub nawet nogi. Zwykle pochylone do tyłu konstrukcje są pod tym względem bardziej przyjazne, co umożliwia łatwe podniesienie przednich kółek pod lekkim naciskiem na rączki. 

Wózek spacerowy z torbą i koszem bagażowym

Jeżeli zamierzamy często wybierać się na dłuższe spacery, to warto zwrócić uwagę na wielkość kosza bagażowego i ilość kieszonek. W końcu biorąc ze sobą wózek spacerowy, niekoniecznie chcemy dźwigać dodatkową torbę i plecak. Duży kosz pomieści wszystkie artykuły pielęgnacyjne, ulubione zabawki malucha, a może i nawet książkę, którą obecnie czytamy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na udźwig takiego kosza, szczególnie gdy zamierzamy zabierać wózek na zakupy.

[product id="2088,2317,2502"]

Blog kategorie

Skomentuj ten artykuł (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium