+48 669 508 508 pn-pt 8:00-17:00
0
do kasy
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 299,00 zł
suma: 0,00 zł
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 299,00 zł
Filtry
Producent
Cena
  • do

Chcąc przewozić dziecko samochodem, niezbędny będzie fotelik samochodowy. Atestowane produkty dobrej jakości to gwarancja bezpieczeństwa podczas każdego niechcianego zdarzenia drogowego. Pamiętajmy jednak, by spośród szerokiej oferty modeli wybrać właściwy i dopasowany do potrzeb naszych i dziecka. 

 

Foteliki samochodowe produktów w kategorii: 1

Przepisy dotyczące przewozu dzieci samochodem

Zastanawiając się nad fotelikiem samochodowym, obowiązkowo należy znać przynajmniej podstawowe przepisy. Do niedawna znaczenie miał wiek dziecka, jednak obecnie wszystko zależy tylko i wyłącznie od wzrostu i wagi. I tak oto przewożenie pociechy w foteliku samochodowym jest obowiązkowe, jeżeli nie przekroczyło ono 150 cm wzrostu. Przepis ten znosi się dopiero wraz z osiągnięciem pełnoletniości. Wyjątkiem są dzieci w przedziale wzrostu 135-150 cm, które ważą więcej niż 36 kg. Zgodnie z przepisami nie mogą one korzystać z fotelików, powinny więc jechać zapięte pasami na tylnej kanapie samochodu. Małe dzieci (nawet do 3 roku życia) powinny z kolei podróżować tyłem do kierunku jazdy. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie przy wypadku. Jeżeli myślimy o foteliku samochodowym na przednim siedzeniu pasażera (co nie jest w ogóle zalecane), to ten odwrócony tyłem do kierunku jazdy wymaga dodatkowo wyłączenia poduszki powietrznej. 

Bezpieczne foteliki samochodowe dla najmniejszych

Kupując fotelik samochodowy, warto zwrócić uwagę na modele obracane. Pozwolą one w bezpieczny sposób przewozić maluszka tyłem do kierunku jazdy przez pierwsze 2 lub 3 lata życia, a potem mogą służyć skutecznie dalej, przez kolejnych kilka lat. Dodatkowo wkładki redukcyjne pozwolą na wygodne ułożenie każdego dziecka w foteliku, bez względu na jego wiek. W końcu wszystkie elementy fotelika muszą być bardzo dopasowane, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w razie wypadku. 

Komfort podróży z regulowanymi fotelikami

Aby maksymalnie uprzyjemnić komfort podróżowania samochodem, warto zaopatrzyć się w głęboki i regulowany fotelik samochodowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie bezpieczne ułożenie dziecka w pozycji półleżącej, co pozwoli na zasłużony wypoczynek po dniu pełnym zabaw. Głębokość fotelika spełnia także dodatkową funkcję bezpieczeństwa, chroniąc pociechę w najbardziej nieprzewidywalnych sytuacjach. Pamiętaj, że bezpieczeństwo dziecka to coś, na czym nie wolno oszczędzać!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium