+48 669 508 508 pn-pt 8:00-17:00
0
do kasy
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 299,00 zł
suma: 0,00 zł
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 299,00 zł

Chcąc przewozić dziecko samochodem, niezbędny będzie fotelik samochodowy. Atestowane produkty dobrej jakości to gwarancja bezpieczeństwa podczas każdego niechcianego zdarzenia drogowego. Pamiętajmy jednak, by spośród szerokiej oferty modeli wybrać właściwy i dopasowany do potrzeb naszych i dziecka.

Foteliki samochodowe produktów w kategorii: 26

Przepisy dotyczące przewozu dzieci samochodem

Zastanawiając się nad fotelikiem samochodowym, obowiązkowo należy znać przynajmniej podstawowe przepisy. Do niedawna znaczenie miał wiek dziecka, jednak obecnie wszystko zależy tylko i wyłącznie od wzrostu i wagi. I tak oto przewożenie pociechy w foteliku samochodowym jest obowiązkowe, jeżeli nie przekroczyło ono 150 cm wzrostu. Przepis ten znosi się dopiero wraz z osiągnięciem pełnoletniości. Wyjątkiem są dzieci w przedziale wzrostu 135-150 cm, które ważą więcej niż 36 kg. Zgodnie z przepisami nie mogą one korzystać z fotelików, powinny więc jechać zapięte pasami na tylnej kanapie samochodu. Małe dzieci (nawet do 3 roku życia) powinny z kolei podróżować tyłem do kierunku jazdy. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie przy wypadku. Jeżeli myślimy o foteliku samochodowym na przednim siedzeniu pasażera (co nie jest w ogóle zalecane), to ten odwrócony tyłem do kierunku jazdy wymaga dodatkowo wyłączenia poduszki powietrznej. 

Bezpieczne foteliki samochodowe dla najmniejszych

Kupując fotelik samochodowy, warto zwrócić uwagę na modele obracane. Pozwolą one w bezpieczny sposób przewozić maluszka tyłem do kierunku jazdy przez pierwsze 2 lub 3 lata życia, a potem mogą służyć skutecznie dalej, przez kolejnych kilka lat. Dodatkowo wkładki redukcyjne pozwolą na wygodne ułożenie każdego dziecka w foteliku, bez względu na jego wiek. W końcu wszystkie elementy fotelika muszą być bardzo dopasowane, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w razie wypadku. 

Komfort podróży z regulowanymi fotelikami

Aby maksymalnie uprzyjemnić komfort podróżowania samochodem, warto zaopatrzyć się w głęboki i regulowany fotelik samochodowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie bezpieczne ułożenie dziecka w pozycji półleżącej, co pozwoli na zasłużony wypoczynek po dniu pełnym zabaw. Głębokość fotelika spełnia także dodatkową funkcję bezpieczeństwa, chroniąc pociechę w najbardziej nieprzewidywalnych sytuacjach. Pamiętaj, że bezpieczeństwo dziecka to coś, na czym nie wolno oszczędzać!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium